Grupy dyskusyjne   »   pl.soc.polityka   »   Śląscy samorządowcy zaskoczeni likwida cją kopalń

Śląscy samorządowcy zaskoczeni likwida cją kopalń

Data: 2015-01-10 11:39:43
Autor: u2
Śląscy samorządowcy zaskoczeni likwida cją kopalń
nieboraki, nic nie wiedzieli o plach tusska i kopary, widać że nierząd kopary dyskutuje z łobywatelami za pomocą nahajki i knuta:)))))

http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/artykul/slascy-samorzadowcy-zaskoczeni-likwidacja-kopaln

[...]


Prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz podczas briefingu przed Sośnicą uznał sposób działań rządu za „chybiony”. „Ogłoszenie programu naprawczego w internecie i z wyznaczonymi z Warszawy kopalniami do likwidacji musiało wzbudzić protesty” - podkreślił. Wskazał, że związkowcy z Sośnicy godzili się już z perspektywą redukcji zatrudnienia, a niedawna zamówiona przez miasto ekspertyza pokazała, że kopalnia może prowadzić rentowną działalność. „Potrzebne są jednak inwestycje, które obiecano temu zakładowi w 2005 r. i nigdy ich nie przeprowadzono” - zastrzegł.

„Rząd powinien stworzyć ramy prawne dla naprawy całej branży górniczej. Dzisiaj mamy tylko kilkustronicowy program, a przecież do jego realizacji potrzebne są ustawy, zmiany prawa. Apeluję w tej sprawie o rozsądek. Branża z pewnością potrzebuje restrukturyzacji, ale nie w sposób, który wywoła konflikty i po raz kolejny pogorszy postrzeganie całego Śląska przez resztę kraju” - ocenił Frankiewicz.

Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik napisała z kolei, że obecna sytuacja kopalni rodzi niepokoje społeczne, a „program restrukturyzacji zakładający radykalne działania wprowadza się bez stosownych procedur konsultacyjnych”. Podkreśliła, że proces restrukturyzacji górnictwa „należy szeroko konsultować zarówno ze związkami zawodowymi, ekspertami, jak też samorządami”. Wyraziła też solidarność z górnikami Sośnicy-Makoszów i zadeklarowała „rozważenie możliwości udzielenia wszechstronnej pomocy zgodnie z kompetencjami samorządu”.

„W Zabrzu jesteśmy przekonani, że niezbędny jest dialog w poszukiwaniu kompromisu między koniecznością urentownienia wydobycia węgla, a uwarunkowaniami społecznymi w mieście i regionie. Mając świadomość znaczenia problemu oraz formy jego rozwiązania apelujemy o przeprowadzenie wszechstronnych analiz i podjęcie konstruktywnych rozmów” - dodała Mańka-Szulik.

Zaniepokojenie perspektywą zamknięcia kopalni Bobrek-Centrum wyrazili również w piątek bytomscy samorządowcy. „Założenia planu są dla nas dużym zaskoczeniem, tym bardziej, że w żaden sposób nie był on wcześniej konsultowany zarówno z przedstawicielami związków zawodowych, jak i z władzami samorządowymi Bytomia. Nie możemy zgodzić się z faktem, że plan naprawczy dla tego sektora staje się planem likwidacyjnym” - napisali w liście otwartym.

Przypomnieli, że przed laty w ich mieście działało 11 kopalń i Bytom należy do miast, które zapłaciły najwyższą cenę w okresie transformacji gospodarczej, do dzisiaj borykając się z wysokim bezrobociem. Likwidacja ostatniej kopalni w mieście oznaczać będzie gwałtowny wzrost liczby bezrobotnych. „+Plan naprawczy+ Kompanii Węglowej, który dotyka Bytom, zrujnuje miasto, pogrąży go w chaosie i doprowadzi do regresu na kolejne lata” - napisali przedstawiciele lokalnych władz.

[...]

--
General Skalski o zydach w UB :

"Rozanski, Zyd, kanalia najgorszego gatunku, razem z Brystigerowa, Fejginami, to wszystko (...) nie byli ludzie."

prof. PAN Krzysztof Jasiewicz o zydach :

"Zydow gubi brak umiaru we wszystkim i przekonanie, ze sa narodem
wybranym. Czuja sie oni upowaznieni do interpretowania wszystkiego,
takze doktryny katolickiej. Cokolwiek bysmy zrobili, i tak bedzie
poddane ich krytyce - za malo, ze zle, ze zbyt malo ofiarnie. W moim
najglebszym przekonaniu szkoda czasu na dialog z Zydami, bo on do
niczego nie prowadzi... Ludzi, ktorzy uzywają slow 'antysemita',
'antysemicki', nalezy traktowac jak ludzi niegodnych debaty, ktorzy
usiluja niszczyc innych, gdy brakuje argumentow merytorycznych. To oni
tworza mowe nienawisci".

Śląscy samorządowcy zaskoczeni likwida cją kopalń

Nowy film z video.banzaj.pl wicej »
Redmi 9A - recenzja budetowego smartfona