Data: 2010-11-20 12:42:45 | |
Autor: konieczko | |
Aster i rozciagniete mordy w pionie | |
Kup normalny TV z automatycznych skalowaniem. O aster nic nie mow bo to syf kila mogila.
Data: 2010-11-20 13:30:02 | |
Autor: adresss | |
On Sat, 20 Nov 2010 12:42:45 +0100, konieczko <troll@ops.pl> wrote:
Witam "ziomala" Kup normalny TV z automatycznych skalowaniem. O aster nic nie mow bo to syf kila mogila. mam jak najbardziej normalny TV - zawsze dobrze dzialal i tego samego oczekuje teraz. I nie mam zamiaru nic zmieniac (kupowac "bardziej" normalnego TV). Szukam kto jest winny: ze mordy sie rozciagja (czasami) w pionie. Wg mnie problem tkwi w brak prawidlowej sygnalizacji z dosylow TVP i dlatego tuner w Aster glupieje i zamiast przelaczyc sie na 16:9 nadal tkwi w 4:3 rozciagajac niepotrzebnie obraz. Nie na wszystkich emisjach programow tak sie dzieje. A u innych operatorow jest podobnie teraz? Co byloby potwierdzeniem problemow ze strony TVP. -- ThinkXtra |
Data: 2010-11-20 14:28:45 | |
Autor: Tomy M. | |
W dniu 2010-11-20 13:30, adresss@poczta.pl pisze:
On Sat, 20 Nov 2010 12:42:45 +0100, konieczko<troll@ops.pl> wrote: Nie dyskutuj z tym trollem. Tylko idioci korzystają z automatycznego skalowania. Ile można rozciągać obraz, skoro TVN nadaje jak YOUTUBE to tak należy to oglądać, powiększone jest tragicznie rozmazane. U Ciebie ewidentnie coś jest nie tak, zwróć jednak uwagę na kabel EURO, to w nim leci sygnał sterowania przełączaniem 4:3/16:9 Dokładnie to na PIN 8 (niskie/wysokie napięcie) http://en.wikipedia.org/wiki/SCART Mozę niełączy, albo jest uszkodzony. Pamiętaj też że ustawienia dotyczące sterowania przez PIN 8 są zazwyczaj dostępne w tunerze, nie ustawia się tego w TV tylko w tunerze. Ja nie zaobserwowałem tego na Cyfrze+, ale nie używam sterowania po EURO bo obraz mam po HDMI a ustawienia TV 1:1 pixel + amorficzne -- Tomy M. |
Data: 2010-11-20 15:00:48 | |
Autor: Cavallino | |
Uzytkownik <adresss@poczta.pl> napisal w wiadomosci news:
A u innych operatorow jest podobnie teraz? Nie jest. Czasem na TVP3 maja problem. 1 i 2 bez problemów, moze na jakichs reklamach. |
Data: 2010-11-20 17:20:39 | |
Autor: adresss | |
On Sat, 20 Nov 2010 13:30:02 +0100, adresss@poczta.pl wrote:
On Sat, 20 Nov 2010 12:42:45 +0100, konieczko <troll@ops.pl> wrote: cos zle zescie doczytali!! 1. dotyczylo to analogowej kablowki Aster, gdzie dosyl z pewnoscia nie jest HB (i tranponderow od sat-operatorow). 2. ja mam tv bez tunera/decodera wiec sterowanie z Euro-nozki mnie nie dotyczy!!!! Wypijcie piwko, to moze bedzie wam latwiej. -- ThinkXtra |
Data: 2010-11-21 12:28:01 | |
Autor: Jerzy Pastusiak | |
Hello adresss,
Wypijcie piwko, to moze bedzie wam latwiej. u nas na turzynie , widziałem specjalne okulary zwężające w pionine bardzo dobre - chińskie |
Data: 2010-11-21 23:22:45 | |
Autor: Tomy M. | |
W dniu 2010-11-20 17:20, adresss@poczta.pl pisze:
cos zle zescie doczytali!! Wiesz co ... w takich sprawach to zaglądaj do archiwum. Opisy problemów tego typu pojawiały się na grupie tak z 5 lat temu... Ja zapomniałem jak wygląda tv analogowa 12 lat temu. Od tego czasu używam wyłącznie telewizji cyfrowej. -- Tomy M. |