Grupy dyskusyjne   »   pl.soc.polityka   »   "Bezbożnym żyje się lepiej".

"Bezbożnym żyje się lepiej".

Data: 2013-12-01 07:45:36
Autor: stevep
"Bezbożnym żyje się lepiej".
# Biskup pomocniczy diecezji łowickiej Józef Zawitkowski powiedział w  Toruniu, że "wierzący słuchają i modlą się z Radiem Maryja, a bezbożni  podsłuchują i przeklinają". Duchowny uczestniczył w uroczystej mszy  świętej z okazji 22. rocznicy rozgłośni.

  - Ale tak już musi być do końca świata. Jedni będą przeklinać, inni będą  błogosławić. A Bóg do człowieka mówi w ciszy. Hałaśliwych Bóg nie  przekrzykuje. Posłuchajmy więc w tym kościele ciszy, abyśmy mogli usłyszeć  słowa Boga - mówił w homilii bp Zawitkowski.

  Biskup w swoich rozważaniach apelował też: "Obudź się, Polsko! (...)  Dalej tak żyć nie możemy! Nie wystarczy rekonstrukcja rządu, trzeba nam  zmienić myślenie i poszerzyć serca".


  Mówił też z ironią, że bezbożnym żyje się lepiej.

  - Nie modlą się. Nie nawracają się, bo nie mają grzechu. Nie kłamią, ani  w radiu, ani w telewizji. Nie kradną, czasem, tylko defraudują, ale afera  nigdy się nie wyda, bo bezbożnych wspomagają bezbożni. Pani ministra  obroni pana ministra. Stąd w człowieku wierzącym może zrodzić się bunt,  przecież tobie Boże zaufałem - dodał.

  Uroczystej mszy świętej przewodniczył ordynariusz biskup toruński Andrzej  Suski, a w koncelebrze uczestniczyli wraz z nim przewodniczący Rady  Episkopatu ds. Środków Społecznego Przekazu, metropolita częstochowski abp  Wacław Depo i 12 biskupów.

  - Gromadzimy się dzisiaj w Toruniu na radosnym świętowaniu 22. rocznicy  powstania Radia Maryja. Radość to znamienny klimat naszych spotkań  rocznicowych. Cieszymy się z tego, że jesteśmy razem w wielkiej Rodzinie  Radia Maryja (...) Jakże nie dziękować za rosnącą liczbę słuchaczy Radia  Maryja i widzów Telewizji Trwam, i za szerokie wsparcie społeczne dla tej  telewizji w jej słusznych dążeniach do miejsca na multipleksie -  powiedział bp Suski.

  Uczestnicy rocznicowych uroczystości tradycyjnie wystosowali list do Ojca  Świętego.

  "Z potrzeby serca przybywamy tu w kolejnych latach dziękując Maryi za  wielki dar, jakim zostaliśmy obdarowani otrzymując Radio Maryja, wspaniałe  narzędzie ewangelizacji oraz rozwijające się w klimacie przez nie  stworzonym: Telewizję Trwam i Nasz Dziennik. To dzięki tym środkom  społecznego komunikowania mogliśmy w Roku Wiary bezpośrednio uczestniczyć  we wspólnocie Kościoła powszechnego we wszystkich ważnych wydarzeniach  tego czasu" - napisano w liście do papieża Franciszka.

  Zapewniono też "o stałej modlitwie całej Rodziny Radia Maryja w  intencjach Piotra naszych czasów".

  W rocznicowej uroczystości wzięło udział ok. 10 tysięcy osób. Obecnych  było kilkudziesięciu posłów, senatorów i europosłów PiS m.in. Mariusz  Błaszczak i Joachim Brudziński, a także liderzy Solidarnej Polski Zbigniew  Ziobro i Beata Kempa.

  Radio Maryja rozpoczęło nadawanie programów 8 grudnia 1991 r. w święto  Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Początkowo audycje mogli  słuchać tylko mieszkańcy Torunia i Bydgoszczy oraz okolicznych  miejscowości. Później rozszerzył się zasięg rozgłośni o kolejne regiony  Polski, a także inne kraje.#
Ze strony:
http://tiny.pl/q9htw

--
stevep
Używam klienta poczty Opera Mail: http://www.opera.com/mail/

"Bezbożnym żyje się lepiej".

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfona