Grupy dyskusyjne   »   pl.rec.dom   »   Do czego i jak wykorzystac 'odpad' wody z filtra RO w kuchni?

Do czego i jak wykorzystac 'odpad' wody z filtra RO w kuchni?

Data: 2021-04-01 15:33:50
Autor: ąćęłńóśźż
Do czego i jak wykorzystac 'odpad' wody z filtra RO w kuchni?
Montuję układ filtrów RO z kaskadowym połączeniem szeregowym dwóch membran: woda 'odpadowa' z pierwszej membrany zasila drugą membranę.
W ten sposób uzyskam dwa razy więcej wody w jednostce czasu oraz zmniejszę o jakieś 20% ilość wody 'odpadowej' (czyli de facto czystej, lecz nieco wzbogaconej o to co zostało na membranach.
A ponieważ chcę zamontować w zlewie tez młynek do odpadów (InSinkErator) zastanawiam się, czy i jak wykorzystać wodę 'odpadową' z RO do spłukiwania młynka.
Przy czym mój układ filtrów RO jest bez zbiornika przeponowego (mało miejsca w szafce pod zlewem jednocześnie i na młynek i na zbiornik i na kosz na śmieci) - stąd też kaskada dwóch membran po 150 GPD każda, co da teoretyczną wydajność 300 GPD = 47 l/h (w praktyce napełnienie czajnika może wyjdzie 2-3 minuty?).
Pierwsze podejście: zamontować wylot wody 'odpadowej' przed wlotem młynka (muszę sprawdzić gdzie wpada do młynka woda z króćca młynka - podłączenia przelewu zlewozmywaka).
Zonk taki, że woda odpadowa leci tylko wtedy (zawór czwórdrożny), gdy będzie pobór wody odmineralizowanej.
Generalnie wykorzystanie wody 'odpadowej' z filtra RO to ciekawe zagadnienie, warte przemyślenia już na etapie projektu domu/mieszkania (np. zasilanie instalacji spłukującej WC kosztem większego zakamienienia tejże).
Ceny wody rosną, a jeszcze śmieci doliczą do każdego m3 ZWU.

Do czego i jak wykorzystac 'odpad' wody z filtra RO w kuchni?

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfona

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle