Grupy dyskusyjne   »   pl.soc.polityka   »   Dostał kopy i 30 lat.

Dostał kopy i 30 lat.

Data: 2011-12-26 05:26:37
Autor: stevep
# Przez 30 lat będzie obowiązywał zakaz stadionowy wydany w Holandii dla  kibica, który 21 grudnia wtargnął na boisko podczas meczu o Puchar  Holandii między Ajaksem i AZ Alkmaar. Spotkanie zostało przerwane w 38.  minucie przy stanie 1:0 dla gospodarzy.
Powodem była bójka między 19-letnim fanem Ajaksu, który wbiegł na murawę i  próbował zaatakować bramkarza drużyny AZ - Estebana Alvarado. Kostarykanin  szybko zorientował się w sytuacji i z niedoszłej ofiary stał się  napastnikiem, kopiąc kilkakrotnie leżącego na ziemi kibica.

Za takie zachowanie sędzia Bas Nijhuis, mimo ostrych protestów piłkarzy  AZ, ukarał bramkarza czerwoną kartką. Nie spodobało się to też głównemu  zainteresowanemu, którego koledzy z drużyny musieli powstrzymywać przed  atakiem na arbitra.

Po całym zamieszaniu trener gości Gert Jan Verbeek nakazał swoim piłkarzom  opuścić boisko i zejść do szatni, a sędzia przerwał mecz. Dzień później  Holenderska Federacja Piłkarska (KNVB) zdecydowała jednak o anulowaniu  kartki Alvarado. #