Grupy dyskusyjne   »   pl.soc.polityka   »   Kach i Kachane Chai

Kach i Kachane Chai

Data: 2015-01-31 18:15:09
Autor: mkarwan
Kach i Kachane Chai
(...)W 1968 roku Meir Kahane założył Jewish Defense League (JDL) skupiająca rasistów i nacjonalistów żydowskich żyjących w Stanach Zjednoczonych.
Przybył do Palestyny w 1969 i ustanowił zasadę "Roof" wedle, której wszyscy zdrajcy (ci wszyscy, którzy przyjmują istnienie Arabów na ziemi Izraela) powinni zostać zabici. Kahane do izraelskiej społeczności wprowadził własną filozofię i własne metody w osiągnięciu jej celów.
(...)W licznych przemówieniach Palestyńczyków określał jako "psy"(3), lub jako "pchły(4)", które należy przepędzić lub wyeliminować.
Oświadczał: "Musicie wiedzieć, co dla Arabów znaczy słowo "kahane". Znaczy ono terror"(5).
(...)Program organizacji Kach można streścić w kilku punktach: deportacja Arabów, Żydzi są narodem wybranym przez Boga, Królestwo Żydowskie jest przyznane przez Boga i zawiera wszystkie ziemie od Nilu do Eufratu.
Działania terrorystyczne tej organizacji miały na celu: ścisłą kontrolę nad Wzgórzem Świątynnym, wysadzenie Kopuły na Skale, spaleniem meczetu Al-Aksy ataki na pojazdy arabskie w Jerozolimie i podkładanie licznych bomb w arabskiej części Jerozolimy.
Organizacja preferuje granie na emocjach na zasadzie szowinizmu, by obudzić wrogie instynkty w młodym i religijnym społeczeństwie.
Organizacja Kach była zarówno sponsorowana przez żydowskie, amerykańskie lobby jak również przez rząd Izraela.
(...)Kahane zasugerował rozproszenie wszystkich Arabów z "powiększonego Izraela": "wymuszona deportacja wszystkich nie-żydów, którzy odmawiają przyjąć praw drugiej kategorii".
On ogłosił, że Kach nie poprze żadnego rządu, który nie popiera wyrzucenia Arabów z Izraela.
Rozwinął legislację dla organizacji Zapobieganie Asymilacji Między Żydami i Nie-Żydami (Prevention Assimilation Between Jews i Non - Jews)(7) i dla Świętych Żydowskich Ludzi (Sanctity Jewish People).
To przełożyło się między innymi na: wprowadzenie w niektórych miejscach oddzielnych plaż dla Żydów i nie-żydów, zamykaniem mieszanych obozów letnich i domów kultury.
(...)W 1994 ekstremiści żydowscy podłożyli bomby na Manhattanie dwóm liberalnym grupom New Israel Fund i Americans for Peace Now.

więcej w http://www.terroryzm.com/kach-i-kachane-chai-artykul/
 dr Adam Krawczyk, Uniwersytet Śląski

Kach i Kachane Chai

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfona

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Lifestyle

W dziale Sport