Grupy dyskusyjne   »   pl.soc.polityka   »   Kryminalista z TRupa nadzoruje sekrety s??u??b

Kryminalista z TRupa nadzoruje sekrety s??u??b

Data: 2014-02-23 20:56:51
Autor: u2
Kryminalista z TRupa nadzoruje sekrety s??u??b
kryminalisci i dewianci z TRupa :

http://niezalezna.pl/52178-oskarzony-od-palikota-nadzoruje-sekrety-sluzb

Artur D臋bski, pose艂 ugrupowania Janusza Palikota, wiceszef sejmowej Komisji ds. S艂u偶b Specjalnych, jest oskar偶ony o handel na wielk膮 skal臋 podrobionymi towarami luksusowych marek: Burberry oraz Louis Vuitton. D臋bski uzyska艂 od ABW certyfikat dost臋pu do niejawnych informacji: NATO SECRET oraz UE SECRET, mimo 偶e prowadzono wobec niego rozszerzone post臋powanie sprawdzaj膮ce. Ostatnio nie stawi艂 si臋 na rozpraw臋 w procesie, w kt贸rym jest oskar偶ony, usprawiedliwiaj膮c swoj膮 nieobecno艣膰 posiedzeniem speckomisji, kt贸rej jest wiceprzewodnicz膮cym. Artur D臋bski jest zaprzyja藕niony z 偶o艂nierzami zlikwidowanych Wojskowych S艂u偶b Informacyjnych, jest tak偶e s膮siadem Marka Dukaczewskiego, szkolonego przez GRU jednego z ostatnich szef贸w WSI.

Cz艂onkowie sejmowej Komisji ds. S艂u偶b Specjalnych zajmuj膮 si臋 m.in. opiniowaniem kandydat贸w na szef贸w polskich s艂u偶b, zapoznaj膮 si臋 z informacjami s艂u偶b specjalnych o szczeg贸lnie istotnych wydarzeniach z ich dzia艂alno艣ci, w tym dotycz膮cych podejrze艅 wyst臋powania nieprawid艂owo艣ci w dzia艂alno艣ci s艂u偶b specjalnych oraz podejrze艅 naruszenia prawa przez te s艂u偶by, dokonuj膮 te偶 oceny wsp贸艂dzia艂ania s艂u偶b specjalnych z innymi organami, s艂u偶bami i instytucjami uprawnionymi do wykonywania czynno艣ci operacyjno-rozpoznawczych w zakresie podejmowanych przez nie dzia艂a艅 dla ochrony bezpiecze艅stwa pa艅stwa.

Parlamentarnym nadzorc膮 nad s艂u偶bami jest m.in. Artur D臋bski, kt贸rego proces toczy si臋 aktualnie przed S膮dem Rejonowym w Piasecznie.

Mafia kontra producenci

Wed艂ug policyjnych danych dystrybucj膮 podrobionych towar贸w luksusowych na wielk膮 skal臋 zajmuj膮 si臋 mi臋dzynarodowe grupy przest臋pcze. Centrum fa艂szywek znajduje si臋 w Chinach, sk膮d na ca艂y 艣wiat p艂yn膮 podrobione towary. Ich odbiorcy nie chc膮 pami臋ta膰, 偶e podr贸bki wytwarzane s膮 w nieludzkich warunkach, bardzo cz臋sto przez dzieci. W Polsce w Prokuraturze Generalnej oraz Ministerstwie Spraw Wewn臋trznych s膮 sporz膮dzane szczeg贸艂owe opracowania dotycz膮ce wprowadzania przez mafie na nasz rynek podrobionych towar贸w.

鈥 Problematyka 艣cigania przest臋pstw przeciwko w艂asno艣ci intelektualnej i przemys艂owej nale偶y do tej sfery aktywno艣ci prokuratury, kt贸ra od kilku ju偶 lat traktowana jest w spos贸b szczeg贸lny. Wyra偶a si臋 to zw艂aszcza w sta艂ym monitorowaniu skali tej przest臋pczo艣ci, systematycznym badaniu praktyki prokuratorskiej w tym obszarze 艣cigania przest臋pstw, a tak偶e w zintensyfikowaniu dzia艂alno艣ci szkoleniowej, adresowanej do prokurator贸w prowadz膮cych lub nadzoruj膮cych post臋powania przygotowawcze 鈥 stwierdzi艂 zast臋pca prokuratora generalnego Marek Jamrogowicz, otwieraj膮c 6 lutego 2014 r. w siedzibie Prokuratury Generalnej szkolenie dla prokurator贸w zatytu艂owane 鈥濸rzest臋pstwa przeciwko w艂asno艣ci intelektualnej i przemys艂owej鈥.

Zalew fa艂szywek jest tak ogromny, 偶e oryginalni producenci nie tylko zrzeszaj膮 si臋 w stowarzyszenia, lecz tak偶e wynajmuj膮 do walki z tego typu przest臋pczo艣ci膮 renomowane kancelarie prawnicze.

W pa藕dzierniku 2007 r. w Pary偶u sporz膮dzono potwierdzone przez Prokuratora Generalnego S膮du Apelacyjnego w Pary偶u pe艂nomocnictwo pomi臋dzy renomowan膮 polsk膮 kancelari膮 Wardy艅ski Partners a Nathalie Moulie鈥揃erteaux, cz艂onkiem zarz膮du ds. w艂asno艣ci intelektualnej firmy Louis Vultton Malletier SA.

Z kolei w czerwcu 2009 r. przedstawiciele kancelarii Wardy艅ski Partners podpisali pe艂nomocnictwa z przedstawicielami firmy Burberry Limited, po艣wiadczone przez notariusza Zjednoczonego Kr贸lestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii P贸艂nocnej Jamesa Kerra Milligana, potwierdzone przez MSW Wsp贸lnoty Brytyjskiej.

W ko艅cu 2010 r. wsp贸艂pracuj膮cy z prawnikami detektywi ustalili adresy firm, kt贸re w Polsce zajmuj膮 si臋 rozprowadzaniem podrobionych luksusowych towar贸w. Jedn膮 z nich by艂a za艂o偶ona w pa藕dzierniku 2005 r. firma Portfex nale偶膮ca do Artura D臋bskiego oraz Norberta W. 29 stycznia 2011 r. przedstawiciel kancelarii pokrzywdzonych kupi艂 w firmie Artura D臋bskiego w贸zek na zakupy, torb臋 i dwie kosmetyczki opatrzone znakiem Burberry oraz portfele Louis Vuitton. Specjali艣ci z pokrzywdzonych firm oraz powo艂any przez nich polski bieg艂y jednoznacznie stwierdzili podrobienie znak贸w towarowych na zakupionych produktach.

Oskar偶ony Artur D臋bski

Trzy lata temu, wczesnym rankiem 16 lutego 2011 r., sze艣ciu funkcjonariuszy policji z KPP w Pruszkowie wesz艂o do domu Artura D臋bskiego, sk膮d zabrano go na przeszukanie pomieszcze艅 firmy Portfex, kt贸ra mie艣ci艂a si臋 w podwarszawskich Jankach.

鈥濸rzyst膮piono do przeszukania pomieszcze艅 sklepowych i magazynowych 鈥 w toku czynno艣ci zabezpieczono towary, co do kt贸rych istnieje uzasadnione podejrzenie, 偶e mog膮 by膰 oznaczone zastrze偶onymi podrobionymi znakami towarowymi Burberry, Louis Vuitton, kt贸rych szacunkowa warto艣膰 wynios艂a ok. 17 milion贸w z艂 na szkod臋 firm uprawnionych鈥 鈥 czytamy w protokole przeszukania. W trakcie policyjnych czynno艣ci funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 7 tys. podrobionych markowych wyrob贸w.

Trzy miesi膮ce p贸藕niej Artur D臋bski us艂ysza艂 prokuratorskie zarzuty 鈥 wed艂ug 艣ledczych w 鈥瀗ieustalonym czasie, nie p贸藕niej jednak ni偶 16 lutego 2011 r., wsp贸lnie i w porozumieniu z Norbertem W., w ramach prowadzonej przez siebie dzia艂alno艣ci, Porfex wprowadzi艂 do obrotu wyroby galanteryjne oznaczone podrobionymi znakami towarowymi, z czego uczyni艂 sta艂e 藕r贸d艂o dochodu鈥. D臋bski si臋 nie przyzna艂 i odm贸wi艂 sk艂adania wyja艣nie艅.

Akt oskar偶enia trafi艂 do S膮du Rejonowego w Pruszkowie 12 czerwca 2011 r. 鈥 oskar偶ycielami posi艂kowymi zostali prawnicy z kancelarii Wardy艅ski Partners. 19 lipca 2011 r. zosta艂 wydany wyrok skazuj膮cy 鈥 s膮d wymierzy艂 D臋bskiemu kar臋 10 miesi臋cy ograniczenia wolno艣ci polegaj膮cej na nieodp艂atnej kontrolowanej pracy na cele spo艂eczne w wymiarze 40 godzin miesi臋cznie. W sierpniu 2011 r. D臋bski oraz Norbert W. odwo艂ali si臋 od wyroku i sprawa wr贸ci艂a do prokuratury. Kolejne wniesienie aktu oskar偶enia wr贸ci艂o do prokuratury i dopiero po uzupe艂nieniu brak贸w rozpocz膮艂 si臋 proces. Oskar偶ycielami posi艂kowymi zostali ponownie prawnicy z kancelarii Wardy艅ski Partners. Zapytali艣my o szczeg贸艂y ca艂ej sprawy, jednak odpowied藕 by艂a lakoniczna: 鈥瀂godnie z kodeksem etyki zawodu adwokat prowadz膮cy spraw臋 nie wypowiada si臋 publicznie na jej temat. Adwokaci wsp贸艂pracuj膮cy z kancelari膮 Wardy艅ski i Wsp贸lnicy kieruj膮 si臋 wspomnian膮 zasad膮 i nie udzielaj膮 偶adnych informacji na temat sprawy w trakcie trwaj膮cego procesu鈥.

Ju偶 podczas procesu pojawia艂a si臋 kwestia, czy poci膮gni臋cie do odpowiedzialno艣ci karnej pos艂a Artura D臋bskiego wymaga zgody sejmu. Prawo jednak w tym zakresie jest precyzyjne: je偶eli kto艣 mia艂 postawione zarzuty przed uzyskaniem mandatu pos艂a, to taka osoba nie musi mie膰 uchylonego immunitetu. Co ciekawe, o tocz膮cej si臋 sprawie Artur D臋bski nie poinformowa艂 swoich wyborc贸w, kt贸rzy dowiedzieli si臋 o niej z medi贸w dopiero wtedy, gdy by艂 ju偶 pos艂em.

Ostatnia rozprawa zosta艂a zaplanowana na 12 grudnia ub.r. Oskar偶ony D臋bski usprawiedliwi艂 swoj膮 nieobecno艣膰 tym, 偶e uczestniczy艂 w posiedzeniu Komisji ds. S艂u偶b Specjalnych. Kolejna rozprawa zosta艂a wyznaczona na 13 marca 2014 r. na godz. 12 w S膮dzie Rejonowym w Pruszkowie.
Zapytany o ci膮偶膮ce na nim zarzuty, D臋bski bagatelizuje spraw臋. 鈥 Chi艅szczyzn膮 handluj臋 od dziecka, nie ma tu nic, co by艂oby przest臋pstwem 鈥 stwierdzi艂 pose艂 ugrupowania Palikota.

Post臋powanie ABW

Agencja Bezpiecze艅stwa Wewn臋trznego zainteresowa艂a si臋 Arturem D臋bskim 13 lutego 2012 r. po tym, jak zosta艂 cz艂onkiem speckomisji i z艂o偶y艂 ankiet臋 bezpiecze艅stwa osobowego.

Zast臋pca dyrektora Departamentu Ochrony Informacji Niejawnych ABW zwr贸ci艂 si臋 do Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie o udzielenie informacji na temat sprawy D臋bskiego.

Kolejne pismo do pruszkowskiej prokuratury ABW wys艂a艂o 5 kwietnia 2012 r. By艂o ono zwi膮zane z poszerzonym post臋powaniem sprawdzaj膮cym przed wydaniem po艣wiadczenia NATO SECRET i UE SECRET. Post臋powanie by艂o prowadzone z wniosku marsza艂ek sejmu Ewy Kopacz.
Mimo tocz膮cego si臋 procesu karnego Artur D臋bski uzyska艂 od ABW dost臋p do informacji niejawnych. Ka偶dy pose艂 zasiadaj膮cy w sejmowej Komisji ds. S艂u偶b Specjalnych zanim uzyska certyfikat dost臋pu do tego typu informacji, musi wype艂ni膰 opracowan膮 w Agencji Bezpiecze艅stwa Wewn臋trznego ankiet臋 bezpiecze艅stwa osobowego. Jedno z pyta艅 dotyczy tocz膮cych si臋 w momencie wype艂niania ankiety post臋powa艅 鈥瀘 ukaranie za pope艂nienie przest臋pstwa lub przest臋pstwa skarbowego鈥.

Byli szefowie s艂u偶b specjalnych wskazuj膮, 偶e wprawdzie nie ma precyzyjnego przepisu, kt贸ry wprost zabrania艂by osobie podejrzanej b膮d藕 oskar偶onej uzyskania certyfikatu dost臋pu do informacji niejawnych, ale jego przyznanie budzi w膮tpliwo艣ci.

鈥 Tocz膮ce si臋 post臋powanie nie jest jednoznaczne z odmow膮 przyznania certyfikatu, ale na pewno jest sporym obci膮偶eniem 鈥 m贸wi nam Bogdan 艢wi臋czkowski, by艂y szef ABW.

Z kolei gen. Zbigniew Nowek, by艂y szef Urz臋du Ochrony Pa艅stwa, Agencji Wywiadu i wiceszef Biura Bezpiecze艅stwa Narodowego, uwa偶a, 偶e mimo braku konkretnego przepisu nale偶y si臋 zastanowi膰, czy osoby podejrzane lub oskar偶one powinny zasiada膰 w sejmowej Komisji ds. S艂u偶b Specjalnych, a je偶eli ju偶 do tego dojdzie, musz膮 by膰 dok艂adnie sprawdzone.

Zapytali艣my rzecznika ABW, na jakiej podstawie Artur D臋bski uzyska艂 certyfikaty NATO SECRET i UE SECRET oraz czy aktualnie w ABW jest prowadzone jakiekolwiek post臋powanie w sprawie Artura D臋bskiego. ABW uchyli艂a si臋 od odpowiedzi na te pytania, zas艂aniaj膮c si臋 tajemnic膮.

鈥 Uprzejmie informujemy, 偶e Agencja Bezpiecze艅stwa Wewn臋trznego udziela informacji na temat wydania lub odmowy wydania po艣wiadczenia bezpiecze艅stwa organom wskazanym w ustawie o ochronie informacji niejawnych z dnia 5 sierpnia 2010 r. 鈥 odpowiedzia艂 nam pp艂k Maciej Karczy艅ski, rzecznik prasowy ABW.

Ustawa nie obejmuje dost臋pu dziennikarzy do informacji publicznej, nie wiadomo wi臋c, dlaczego D臋bski zosta艂 w tak wyj膮tkowy spos贸b potraktowany przez ABW. Warto przypomnie膰 spraw臋 by艂ego wiceszefa MON Waldemara Skrzypczaka, kt贸remu ABW odm贸wi艂a wydania certyfikatu bezpiecze艅stwa w sytuacji, gdy nie ma on nawet postawionych zarzut贸w, a sprawa opiera si臋 jedynie na domniemaniach.

W najbli偶szym numerze "Gazecie Polskiej", 26 lutego, kolejny tekst na temat dziwnych powi膮za艅 pos艂贸w Twojego Ruchu.


--
"呕yd贸w gubi brak umiaru we wszystkim i przekonanie, 偶e s膮 narodem wybranym. Czuj膮 si臋 oni upowa偶nieni do interpretowania wszystkiego, tak偶e doktryny katolickiej. Cokolwiek by艣my zrobili, i tak b臋dzie poddane ich krytyce - za ma艂o, 偶e 藕le, 偶e zbyt ma艂o ofiarnie. W moim najg艂臋bszym przekonaniu szkoda czasu na dialog z 呕ydami, bo on do niczego nie prowadzi... Ludzi, kt贸rzy u偶ywaj膮 s艂贸w 'antysemita', 'antysemicki', nale偶y traktowa膰 jak ludzi niegodnych debaty, kt贸rzy usi艂uj膮 niszczy膰 innych, gdy brakuje argument贸w merytorycznych. To oni tworz膮 mow臋 nienawi艣ci".

Kryminalista z TRupa nadzoruje sekrety s??u??b

Nowy film z video.banzaj.pl wi阠ej »
Redmi 9A - recenzja bud縠towego smartfona