Grupy dyskusyjne   »   pl.rec.rowery   »   Krytyka odziezy rowerowej

Krytyka odziezy rowerowej

Data: 2010-10-17 15:47:16
Autor: Kosu
Krytyka odziezy rowerowej
On 2010-10-16 23:07, Artur2 wrote:
1. Po co superobcis艂e bluzy i przede wszystkim spodnie na rower? Ruchy na
rowerze s膮 mocno ograniczone. Np. chodz膮c po g贸rach wykonuje si臋 du偶o wi臋kszy
zakres ruch贸w nogami ni偶 jad膮c rowerem. Ale jako艣 nie widzia艂em by w sklepach
outdoorowych proponowali ludziom spodnie-kalesony.

Po pierwsze:
Przylegaj膮ce ubrania rowerowe s膮 takie z dw贸ch powod贸w: aby mo偶liwie zmniejszy膰 op贸r powietrza i aby u艂atwi膰 im odprowadzanie potu ze sk贸ry.
Po drugie:
Obcis艂e ciuchy outdoorowe to oczywi艣cie norma i np. wyczynowi alpini艣ci chodz膮 w kalesonach od pocz膮tku "wyczynu", czyli ze 200 lat. To 偶e Panu nie proponuj膮 takich spodni wynika z tego, 偶e turystyka g贸rska jest "normalna", czyli ludzie chodz膮 w tym co maj膮. Kolarstwo w Polsce jest wie艣niacko-wyczynowe, co si臋 przejawia m.in. tak, 偶e wszyscy kupuj膮 rowery do XC zamiast miejskich czy trekkingowych. Na trekkingu mo偶na je藕dzi膰 w jeansach, ale do XC to ju偶 kupuje si臋 obcis艂e gacie z pieluch膮 i tak dalej (inna rzecz, 偶e czasem nie ma wyj艣cia, bo najlepiej w Polsce sprzedaj膮 si臋 twarde siode艂ka rodem z szosy).

Odr臋bn膮 kwesti膮 jest to, 偶e ciuchy rowerowe od outdoorowych r贸偶ni generalnie cena. Nie s膮 tak zaawansowane i dopieszczone jako艣ciowo jak cho膰by te do wspinaczki. Za to kiedy por贸wnujemy produkty o podobnej jako艣ci - te rowerowe najcz臋艣ciej b臋d膮 dro偶sze. Ale to najcz臋艣ciej nie jest zale偶ne od konsumenta, a problemem jest po prostu specyfika polskiego rynku. Ubrania rowerowe s膮 u nas bardzo drogie (zreszt膮 tak jak rowery).

2. Brakuje zabezpieczenia przeciwwiatrowego. Obcis艂e spodnie "zimowe" s膮
wykonane z grubej ale przewiewnej tkaniny. A szczeg贸lnie na rowerze podstaw膮
powinna by膰 ochrona przed wiatrem (cienki, g臋sto tkany materia艂), wewn臋trzne
docieplenie jako opcja na zimno. Z kolei je偶eli ju偶 bluzy i spodnie zimowe
maj膮 zabezpieczenie przeciwwiatrowe, to jest to membrana o lichej
oddychalno艣ci - b臋dziemy mokrzy od potu po przejechaniu paru km.

Tego punktu nie rozumiem. Optymalne ciuchy na zimowe peda艂owanie oczywi艣cie istniej膮. Mo偶e po prostu Ty ich nie masz. Trzeba by艂o przemy艣le膰 zakupy, a nie teraz j臋cze膰 na grupie, 偶e si臋 zrobi艂o zimno.

3. Koszulki rowerowe z kt贸rymi mia艂em do czynienia by艂y wykonane z
nieprzyjemnego poliestru (ociera艂y sutki - nie zdarzy艂o mi si臋 to w koszulkach
termoaktywnych "outdoorwych").

Trzeba by艂o kupi膰 lepsze. Albo przyjrze膰 si臋 tym posiadanym. Np. Biemme przyszywa swoje logo w takim miejscu i tak膮 nici膮, 偶e rzeczywi艣cie mo偶e obciera膰 sutek. Ale odprucie czego艣 takiego nie jest szczeg贸lnie trudne. Zreszt膮 u mnie by艂o przyszyte naprawd臋 badziewnie i zacz膮艂em podejrzewa膰, 偶e mo偶e w艂a艣nie odpruwanie jest naturaln膮 czynno艣ci膮 zalecan膮 przez producenta ^^

Zgoda, czy te偶 jest co艣 na obron臋?

Na obron臋 jest oczywi艣cie wiedza. Zawsze przed zabraniem g艂osu dobrze jest na dany temat co艣 wiedzie膰. 呕eby nie opiera膰 si臋 tylko o swoje - w tym wypadku negatywne - odczucia.

pozdrawiam,
PK

Krytyka odziezy rowerowej

Nowy film z video.banzaj.pl wi阠ej »
Redmi 9A - recenzja bud縠towego smartfona