Grupy dyskusyjne   »   pl.soc.polityka   »   Kto został doradcą Trzaskowskiego?

Kto został doradcą Trzaskowskiego?

Data: 2020-06-18 18:51:50
Autor: Runt
Kto został doradcą Trzaskowskiego?
W dniu 2020-06-17 o 01:42, sowiecki troll Lord Donald pisze:
Kto został doradcą Trzaskowskiego? Gen. Piotr P., który ma zarzuty dotyczące kontaktów z FSB!

https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Piotrowicz_(polityk)

"Podczas stanu wojennego był autorem aktu oskarżenia przeciwko działaczowi opozycji Antoniemu Pikulowi, oskarżonemu o kolportaż wydawnictw drugiego obiegu[4][5]. W treści aktu czytamy m.in.:
,,W świetle materiałów dowodowych wyjaśnienia oskarżonego nie brzmią przekonywająco. Dokonane ustalenia pozwalają stwierdzić, że Antoni Pikul, podczas obowiązywania stanu wojennego, dopuścił się przestępstwa [...]. [S]kierowanie aktu oskarżenia przeciwko Antoniemu Pikulowi należy uznać za zasadne"


A w nagrodę za lojalność:

"Brązowy Krzyż Zasługi (1984, za zasługi w pracy zawodowej i działalności społecznej."

"Był jednym z laureatów plebiscytu Indywidualności Roku '94 organizowanego przez ,,Kurier Podkarpacki" (wyróżnienie otrzymał za umiejętne łączenie funkcji społecznych na rzecz najuboższych z aktywną pracą zawodową)."

Buuuhahahhahahhahahahhahahaaaa!

"W październiku 2019 posłowie Prawa i Sprawiedliwości zgłosili jego kandydaturę na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. 21 listopada 2019 został wybrany przez Sejm głosami posłów PiS na stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego."

Słuszną linię ma wasza partia!

--
Runt

Keep smilling. All's well that ends well!

http://100aferpis.pl/

Data: 2020-06-30 02:30:15
Autor: Jacek Bialy
Kto został doradcą Trzaskowskiego?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Piotrowicz_(polityk)

"Podczas stanu wojennego był autorem aktu oskarżenia przeciwko działaczowi opozycji Antoniemu Pikulowi, oskarżonemu o kolportaż wydawnictw drugiego obiegu[4][5]. W treści aktu czytamy m.in.: ,,W świetle materiałów dowodowych wyjaśnienia oskarżonego nie brzmią przekonywająco. Dokonane ustalenia pozwalają stwierdzić, że Antoni Pikul, podczas obowiązywania stanu wojennego, dopuścił się przestępstwa [...]. [S]kierowanie aktu oskarżenia przeciwko Antoniemu Pikulowi należy uznać za zasadne"[6][7]. Po upublicznieniu tej sprawy w 2013 Stanisław Piotrowicz stwierdził, że dążył do umorzenia tego postępowania[1]. Według relacji Stanisława Piotrowicza, po tym, gdy trafiła do niego sprawa opozycjonisty Antoniego Pikula, nawiązał on współpracę z obrońcą oskarżonego Stanisławem Zającem i wspólnie mieli ustalić taką linię działania, by była ona najkorzystniejsza dla oskarżonego. Wskutek tych działań sprawa miała wrócić do prokuratury w Jaśle, natomiast tam zdecydowano przekazać ją prokuraturze wojskowej w Rzeszowie, gdzie sprawę umorzono, a Stanisław Piotrowicz jest do dziś przekonany, że znaczny wpływ miał na to protokół, który wcześniej sporządził[8]. Stanisław Zając po upublicznieniu tej sprawy już nie żył, więc nie mógł potwierdzić relacji Stanisława Piotrowicza, natomiast głos związany z tą sprawą zabrał też Aleksander Bentkowski, który jako minister sprawiedliwości w rządzie Tadeusza Mazowieckiego powołał Stanisława Piotrowicza w 1990 na szefa prokuratury rejonowej w Krośnie. Wspominając kulisy owego powołania, Aleksander Bentkowski ujawnił, że w związku z tym zasięgnął opinii Stanisława Zająca właśnie, który o Stanisławie Piotrowiczu miał wyrażać się pozytywnie i powiedzieć, że spokojnie można go powołać na to stanowisko, twierdząc, że to porządny człowiek[9]. Sam Antoni Pikul w 2015 stwierdził, iż Stanisław Piotrowicz wobec niego zachowywał się przyzwoicie, jak na komunistycznego prokuratora, działającego w stanie wojennym, a jego mowa oskarżycielska na rozprawie sądowej bardziej przypominała mowę obrońcy[7], a w 2016 powiedział, że Stanisław Piotrowicz w jego sprawie palcem nie kiwnął[10]."

Kto został doradcą Trzaskowskiego?

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfona