Grupy dyskusyjne   »   pl.rec.lotnictwo   »   LOT idzie tropem 36 pułku?

LOT idzie tropem 36 pułku?

Data: 2020-08-06 00:46:07
Autor: Bruno
LOT idzie tropem 36 pułku?
"W opinii naszych rozmówców zbliżonych do LOT-u, sytuacja w oddziale skupiającym pilotów rządowych embraerów w ostatnich latach się pogorszyła, bo wielu tych z najdłuższym stażem odeszło, by latać na większych samolotach, a w ich miejsce są przyjmowani młodzi.

- Można mówić o inwazji młodych ludzi bez doświadczenia. Przychodzą tam ludzie ze szkół z nalotem 200 godzin na lekkich samolotach. I ci ludzie szybko awansują i takich "świeżaków" się awansuje na kapitana - mówi tvn24.pl pilot LOT-u z wieloletnim stażem.

Wtóruje mu inny doświadczony lotnik, który podkreśla, że wcześniej pierwsi oficerowie w dziale embraera musieli odczekać 10 lat, nabrać doświadczenia nie tylko lotniczego, ale i życiowego, by zostać kapitanem.

- Młody pilot się może dobrze zapowiadać, ale nie ma szans wyrobić sobie nawyków, jak nie lata wystarczająco długo. Teraz jest inaczej. Przychodzi młodzież i po dwóch latach piloci, mający około trzydziestu lat, są awansowani na kapitana. Jest ich ok. 30-40 procent - zauważa."
https://tvn24.pl/polska/lot-prezydenta-andrzeja-dudy-z-babimostu-bez-zezwolenia-kontrolera-kapitanem-pilot-z-dwuletnim-stazem-i-instruktor-4651392

--
Bruno

LOT idzie tropem 36 pułku?

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfona

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry