Grupy dyskusyjne   »   pl.rec.sport.koszykowka   »   ME2009: Polska - Litwa

ME2009: Polska - Litwa

Data: 2009-09-08 21:25:49
Autor: Cavek
Tak tak widzialem ze juz w innym temacie ktos cos tam odszczekiwal ale .... TAKI mecz zasluguje na oddzielny temat. Spotkanie wspaniale od pierwszych minut az do IV kwarty kiedy to trzy straty z rzędu wyprowadziły mnie z równowagi :) Na szczęście Ignerski pokazał "lubelski" charakter (wczesniej 3x3 i pozniej ta akcja 3+1). Chwałcia dla wszystkich zawodników, wspaniały mecz, wielkie emocje. Oby tak dalej!
Cavek

Data: 2009-09-08 22:37:35
Autor: Pawel Grzeda
Cavek pisze:
Tak tak widzialem ze juz w innym temacie ktos cos tam odszczekiwal ale ... TAKI mecz zasluguje na oddzielny temat. Spotkanie wspaniale od pierwszych minut az do IV kwarty kiedy to trzy straty z rzędu wyprowadziły mnie z równowagi :) Na szczęście Ignerski pokazał "lubelski" charakter (wczesniej 3x3 i pozniej ta akcja 3+1). Chwałcia dla wszystkich zawodników, wspaniały mecz, wielkie emocje. Oby tak dalej!

Huh, ale mecz! Przyznam, ze nawet finaly Slaska z Anwilem nie wzbudzaly we mnie takich emocji. Ale od poczatku. Mecz z Litwa dla mnie zaczal sie wczoraj. Gdy wychodzilismy z hali po Bulgarii 2-3 tysiace Litwinow cieszylo sie razem z nami z wygranej, przybijalo piatki itd. Pozniej przekonalem sie jaka atmosfere zrobili na meczu z Turcja. Mimo, ze Leszczur swoim postem sprowadzil moje emocje na wlasciwy, wydawaloby sie, tor, to jednak ciezko bylo zasnac i nie kombinowac co by sie musialo zdarzyc aby Polacy wygrali z Litwa. Do tego musialem wstac wczesnie i pojechac na chwile do Berlina, wiec dzien zapowiadal sie ciezko. Przed hala bylem na godzine przed meczem. Mnostwo pewnych siebie Litwinow, ktorzy byli rownie przyjaznie nastawieni co wczoraj. Widac po nich, ze koszykowka w tym kraju jest jak religia. Swietnia sie bawia w ogrodku piwnym przy Pergoli. Gdy przez plac z iglica przetoczyla sie grupa prowadza doping z okazylymi bebnami mozna bylo zaczac sie zastanawiac, czy przypadkiem nie zagramy na wyjezdzie. Zwlaszcza po tym, co zaprezentowali dzien wczesniej. Na szczescie spiker w hali na szybko przed meczem zorganizowal doping i kibice litewscy zostali wgnieceni w siedzenia. Niestety. Cala atmosfere przyjaznie popsul jeden kretyn, ktory podczas osobistych, przy rozstrzygnietym wyniku, wbiegl na srodek parkietu i pokazal gola dupe w strone sektora A (to ten na ktory skierowana byla kamera glowna). Podobno w telewizji tego nie bylo widac.

Koszykarsko.
Lampe jest jednym z najlepszych PFow w Europie. 22 punkty (9/15), 10 zbiorek, 2 bloki przeciwko jednej z najlepszych druzyn swiata. Obrona? Nie mam pytan. Bracia blizniacy lacznie 4 pkt i 1/13 z gry. Do strat Logana chyba trzeba sie przyzwyczaic i je wkalkulowac. Gortat jest klasa   sama dla siebie. Broni za trzech, co najbardzije uwidocznilo sie, gdy wszedl za niego Szewczyk. Szubarga dobrze, ale od drugiej kwarty lapaly go skurcze. Trzeba tez pamietac, ze gra z kontuzja plecow. Koszarek slaaaabo.

parkietu i pokazal gola dupe w strone sektora A (to ten na ktory
skierowana byla kamera glowna). Podobno w telewizji tego nie bylo widac.

Kiedys chyba obowiazywal przepis zeby imprezy pokazywane na zywo byly
puszczane z kilkusekundowym opoznieniem wlasnie po to, zeby
wyeliminowac takie sytuacje. Moze dalej jest w mocy.

Lampe jest jednym z najlepszych PFow w Europie.

Wygrajmy z Turcją to zaczne w to wierzyc :-)

22 punkty (9/15), 10 zbiorek, 2 bloki przeciwko jednej z najlepszych druzyn swiata.