Grupy dyskusyjne   »   pl.soc.polityka   »   Mafia paliwowa w tuskolandzie

Mafia paliwowa w tuskolandzie

Data: 2014-07-02 21:43:43
Autor: u2
Mafia paliwowa w tuskolandzie
czyli o sitwie tusska :

http://wpolityce.pl/swiat/203378-czkawka-po-mafii-paliwowej-czyli-kto-pociaga-za-sznurki-w-wymiarze-sprawiedliwosci

Danuta Gaszewska, wsp贸艂w艂a艣cicielka sp贸艂ki Dansztof w 2005 r. przekonywa艂a sejmow膮 komisj臋 艣ledcz膮 ds. PKN Orlen, 偶e mafia paliwowa w Polsce istnieje, ale chroni膮 j膮 funkcjonariusze pa艅stwa, przedstawiciele organ贸w 艣cigania i wymiaru sprawiedliwo艣ci. Jej zeznania wywo艂ywa艂y u艣miech niedowierzania.

Dzisiaj Gaszewska zosta艂a zatrzymana i trafi艂a do aresztu, aby odby膰 kar臋. Jej pe艂nomocnicy twierdz膮, 偶e to zemsta wymiaru sprawiedliwo艣ci, w kt贸rym wp艂ywy mafii paliwowej s膮 nadal du偶e.

Kobieta by艂a kluczowym 艣wiadkiem prokuratury, jednak jej zezna艅 nie traktowano powa偶nie. 艢ledczy uznali, i偶 zeznaj膮c o mafii paliwowej, jej mechanizmach i zamieszanych w proceder politykach wszelkich opcji, funkcjonariuszy by艂ych i obecnych s艂u偶b specjalnych, stara si臋 wybieli膰.
Dwa lata temu Gaszewska zosta艂a skazana na 2 lata pozbawienia wolno艣ci.

Za co? Nie wdaj膮c si臋 w szczeg贸艂y 鈥 firma Dansztof w wyniku przest臋pczych machinacji zosta艂a przej臋ta przez cz艂onk贸w mafii paliwowej i sta艂a si臋 jednym z jej ogniw.

Danuta Gaszewska, na kt贸rej ci膮偶y艂 zarzut dzia艂ania na niekorzy艣膰 sp贸艂ki Dansztof (podobnie jak na jej wsp贸lniku, przebywaj膮cym w Niemczech Andrzeju Czy偶ewskim, by艂ym prokuratorze), relacjonowa艂a podczas przes艂uchania przed Komisj膮 Orlenu, w jaki spos贸b do jej sp贸艂ki wesz艂a w pa藕dzierniku 1999 r. grupa przest臋pcza, kt贸r膮 w uproszczeniu nazwa艂a PKN Orlen SA - BGM.

Sp贸艂ka Dansztof z Bogatyni by艂a wa偶nym ogniwem mi臋dzy Petrochemi膮 P艂ock i p贸藕niej PKN Orlen, a mafi膮 paliwow膮
鈥 m贸wi艂a Gaszewska.

W dokumentacji 鈥濪ansztofu鈥 by艂y dowody na uzgadnianie faktur pomi臋dzy sp贸艂kami uznawanymi za ogniwa mafii paliwowej, a sp贸艂kami zwi膮zanymi z Petrochemi膮 P艂ock. By艂y te偶 dokumenty 艣wiadcz膮ce o pos艂ugiwaniu si臋 fakturami CPN i Petrochemii do wprowadzania podrobionego paliwa do obrotu handlowego
鈥 dodawa艂a.

Gaszewska przekonywa艂a wtedy pos艂贸w, 偶e zar贸wno ona, jak i Andrzej Czy偶ewski usi艂owali wydosta膰 si臋 spod wp艂yw贸w mafii i zapowiadali, 偶e gdy tylko zbior膮 dokumenty na przest臋pcz膮 dzia艂alno艣膰, powiadomi膮 organy 艣cigania. Stwierdzi艂a, 偶e nie robi艂o to jednak wra偶enia na wsp贸lnikach Dansztofu z mafii paliwowej, bo 鈥瀞zczycili si臋 oni ochron膮 funkcjonariuszy pa艅stwowych鈥.

Gaszewska prze偶y艂a 6 w艂ama艅, par臋 zamach贸w, podpalenie zabudowa艅, pr贸b臋 porwania dzieci i umieszczenie w samochodzie 艂adunku przypominaj膮cego bomb臋.

Sprawa Dansztofu zako艅czy艂a si臋 prawomocnym wyrokiem skazuj膮cym wobec Danuty Gaszewskiej. To efekt dzia艂a艅 ca艂ej grupy s臋dzi贸w, kt贸r膮 mo偶na okre艣li膰 mianem 鈥瀓eleniog贸rska sp贸艂dzielnia s臋dziowska
鈥 m贸wi Andrzej Czy偶ewski.

艢ledztwo przeciwko Czy偶ewskiemu i Gaszewskiej - osobom, kt贸re jako jedne z pierwszych donios艂y o istnieniu mafii paliwowej w Polsce - nadzorowa艂 w Prokuraturze Krajowej Ryszard Rychlik, 贸wczesny dyrektor Biura do spraw Przest臋pczo艣ci Zorganizowanej. To za jego aprobat膮 wydano te偶 - dzi艣 ju偶 uchylony - list go艅czy za Andrzejem Czy偶ewskim.

List, kt贸ry zmusi艂 go do opuszczenia kraju na prawie 5 lat.
2 lipca do domu Danuty Gaszewskiej przyszli funkcjonariusze policji i przewie藕li j膮 do aresztu, aby odby艂a prawomocny wyrok.

Perfidne dzia艂anie. Gdyby dosta艂a wezwanie do odbycia kary, to przys艂ugiwa艂oby na to za偶alenie. W S膮dzie Najwy偶szym s膮 kasacje od kilku wyrok贸w w tej sprawie. Zgodnie z orzecznictwem Europejskiego Trybuna艂u Praw Cz艂owieka do takiej sytuacji nie powinno doj艣膰, tym bardziej, 偶e Gaszewska by艂a pozbawiona prawa do obrony. Wyrok powinien by膰 natychmiast uchylony
-鈥 uwa偶a Czy偶ewski.

Czy偶ewski i Gaszewska maj膮 pot臋偶nych przeciwnik贸w. Jednym z nich jest Wies艂aw S., by艂y agent SB ps. Maj oraz oficer kontrwywiadu wojskowego PRL. Niedawni pisa艂em o nim w artykule 鈥濻zpiedzy, agenci, dyplomaci鈥 鈥 o pewnym w膮tku w 偶yciorysie Wojciecha Janowskiego, by艂ego konsula honorowego w Monako, kt贸ry przyzna艂 si臋 do udzia艂u w zab贸jstwie swojej te艣ciowej 鈥 miliarderki Helen Pastor. W materia艂ach komisji 艣ledczej ds. PKN Orlen, Wies艂aw S. wymieniany jest jako przyk艂ad na udzia艂 oficer贸w i agent贸w s艂u偶b specjalnych w mafii paliwowej. O S. i jego roli w tym procederze m贸wili m.in. Danuta Gaszewska, by艂a wsp贸艂w艂a艣cicielka sp贸艂ki Dansztof, i by艂y prokurator Andrzej Czy偶ewski.

Oboje byli wa偶nymi 艣wiadkami prokuratury i komisji 艣ledczej. Twierdz膮, 偶e firma Polonia Promotion, przej臋艂a wart miliony z艂otych maj膮tek Dansztofu na podstawie sfa艂szowanych faktur, dowodz膮cych rzekomego zad艂u偶enia tej sp贸艂ki wobec uwa偶anej za organizatora przest臋pczych proceder贸w 鈥- sp贸艂k臋 BGM ze Szczecina. S. wi臋kszo艣膰 swoich interes贸w prowadzi艂 na swoj膮 偶on臋, Ann臋. To ona za艂o偶y艂a w Zabrzu w 1999 roku firm臋 Polonia Promotion. S. przez wiele lat by艂 tylko pe艂nomocnikiem prezesa zarz膮du.

Zawiadomi艂em ministra sprawiedliwo艣ci o przest臋pstwie. Dopu艣cili si臋 go Antoni Macierewicz i Zbigniew Wassermann, ujawniaj膮c tajemnic臋 艣ledztwa i pomawiaj膮c mnie o przest臋pstwa - napisa艂 S. na swojej stronie internetowej (istnieje od 2005 roku), odnosz膮c si臋 do wypowiedzi obu pos艂贸w z komisji orlenowskiej na temat jego przest臋pczej dzia艂alno艣ci i zwi膮zk贸w ze s艂u偶bami.

W procesie przeciwko Gaszewskiej, kt贸ry toczy艂 si臋 w s膮dzie Zgorzelcu, S. wyst臋powa艂 jako 艣wiadek oskar偶enia.

Kiedy 艣wiadek zako艅czy艂 prac臋 w s艂u偶bach specjalnych?
鈥 zapyta艂a S. podczas jednej z rozpraw Gaszewska.

W 1984 r. na w艂asn膮 pro艣b臋 zosta艂em zwolniony z WSW. Ja by艂em oficerem kontrwywiadu wojskowego
鈥 odpar艂 S. Nie zaj膮kn膮艂 si臋 o swojej wsp贸艂pracy z SB. Obecno艣膰 ludzi s艂u偶b specjalnych w mafii paliwowej, obecnie ju偶 troch臋 zapomnianej, nie powinna zaskakiwa膰. Na 1990 r. 鈥 jak wynika z materia艂贸w niemieckich s艂u偶b specjalnych - w Polsce rozpocz臋艂a si臋 operacja 鈥濭rafit鈥, czyli przej臋cie przez WSW/WSI z powrotem ca艂kowitej kontroli nad przemys艂em paliwowym i energetycznym w Polsce.

Proces ten doczeka艂 si臋 nawet kilku ods艂on, ale przy okazji stal si臋 przedmiotem drobiazgowo przeprowadzonej dezinformacji. 鈥濻p贸艂dzielnia鈥 dba艂a o to, 偶eby do opinii publicznej nie 鈥瀙rzeciek艂o鈥 s艂owo 鈥濭rafit鈥, a wszczynane 艣ledztwa i postepowania karno-skarbowe, ko艅czy艂y si臋 na osobach podstawionych lub wytypowanych z grona pokrzywdzonych. W ci膮gu dwudziestu lat istnienia 鈥瀝epubliki okr膮g艂osto艂owej鈥, w interesie operacji 鈥濭rafit鈥 dokonano kilkunastu zmian w prawie karnym, co praktycznie  na stale zabezpieczy艂o dalsza dzia艂alno艣膰 tej mafii.
Przedmiotem zainteresowania os贸b wywodz膮cych si臋 z WSW/WSI i powi膮zanych organizacyjnie z GRU i b. funkcjonariuszami STASI sta艂y si臋 wszystkie rafinerie, sie膰 dystrybucji paliw, wszystkie wi臋ksze zak艂ady przemys艂owe i centra energetyczne oparte na paliwach p艂ynnych i produktach naftowych, jak r贸wnie偶 specjalnie modyfikowany dla cel贸w przest臋pczych system bankowy.

Nie by艂o to szczeg贸lnie trudne zadanie, albowiem w aktach Operativgruppe Warschau (grupa Stasi, kt贸ra w latach 80. dzia艂a艂a w Warszawie) znajduj膮 si臋 nazwiska funkcjonariuszy s艂u偶b specjalnych oddelegowanych przed 1989 r. do tzw. zada艅 specjalnych. S膮 tam dzisiejsi luminarze polskiej gospodarki, bankowo艣ci i chyba nazwiska wszystkich szef贸w s艂u偶b specjalnych 鈥瀝eformowanych鈥 po lutym 1989 r.


autor: Tomasz Szymborski
--
Genera艂 Skalski o 偶ydach w UB :
http://www.youtube.com/watch?v=ScSz0xY5W88

Data: 2014-07-03 01:53:14
Autor: MarkWoydak
Mafia paliwowa w tuskolandzie

pajacyk "u2" <u_2@o2.pl> napisa艂 w wiadomo艣ci news:53b460f0$0$2244$65785112news.neostrada.pl...
czyli o sitwie tusska :

"Zaraz po powstaniu Porozumienia Centrum (1990 r.), powstaje sp贸艂ka
Telegraf. Rada nadzorcza Telegrafu to: Jaros艂aw Kaczy艅ski, Lech Kaczy艅ski,
Maciej Zalewski, Andrzej Urba艅ski i Krzysztof Czaba艅ski. Bogata sp贸艂ka,
kt贸rej kapita艂 pocz膮tkowy szybko ur贸s艂 do kwoty 2 mln USD chcia艂a inwestowa膰
m.in. w wydawnictwa, komunikacj臋, media i handel. Do skarbca Kaczy艅skich
trafi艂o r贸wnie偶 blisko 110 miliard贸w starych z艂otych z tytu艂u dotacji od
prywatnych (Art-B blisko 60 miliard贸w) i pa艅stwowych firm oraz zakupu
udzia艂贸w sp贸艂ki. Po ujawnieniu afery FOZZ i pierwszych podejrzeniach, kt贸re
pad艂y na posiadaj膮cych utrzymywane w 艣cis艂ej tajemnicy kontakty Kaczy艅skich
z firmami "Art-B", "Budimex" (wybudowa艂 Liche艅), "Pol - Kufring" i
"Metalexport" gospodarczy tygrys - Telegraf pada w dziwnych okoliczno艣ciach,
a obaj bracia natychmiast nabieraj膮 wody w usta."


http://tiny.pl/q8ntq


MW

Mafia paliwowa w tuskolandzie

Nowy film z video.banzaj.pl wi阠ej »
Redmi 9A - recenzja bud縠towego smartfona