Grupy dyskusyjne   »   pl.soc.polityka   »   Martwe kozy nad Wisłą w Warszawie

Martwe kozy nad Wisłą w Warszawie

Data: 2019-09-30 13:00:32
Autor: u2
Martwe kozy nad Wisłą w Warszawie
https://telewizjarepublika.pl/martwe-kozy-nad-wisla-w-warszawie-tak-wlasnie-wyglada-quotpato-projektquot-miejskiego-zarzadu-zieleni,85587.html


Martwe kozy nad Wisłą w Warszawie! Tak właśnie wygląda "pato-projekt" miejskiego Zarządu Zieleni

K.B.
11:38 30 września 2019


Niedaleko Mostu Gdańskiego w Warszawie znaleziono martwe kozy. Okazało się, że połowa liczącego około 60 sztuk stada zdechła w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Zgodnie z założeniem, zwierzęta miały zjadać rośliny, czym miały ułatwić nadrzecznym ptakom budowanie gniazd. Za projekt odpowiedzialny był stołeczny Zarząd Zieleni.

Na początku sierpnia 2018 roku warszawski Zarząd Zieleni, jednostka samorządowa sprawująca opiekę nad warszawskimi terenami zieleni oraz wodami, chwalił się akcją na swojej stronie internetowej.

- Ochrona naturalnych siedlisk zwierząt w Warszawie to jeden z naszych priorytetów. W ramach kontynuacji założeń projektu LIFE+, opiekujemy się kluczowymi gatunkami ptaków Doliny Środkowej Wisły. Rybitwy, mewy i sieweczki lubią żyć i zakładać gniazda pośród niskiej roślinności. Jednak, mimo koszenia, żyzna gleba powoduje szybkie odrastanie krzewów i drzew. Aby nie naruszać naturalnych lęgowisk ptaków, wysłaliśmy tam w grudniu kozy i owce. Pilotażowa akcja sprawdziła się - zwierzęta zjadają zarośla i tym samy w pełni naturalnie pomagają nam w pielęgnacji domów skrzydlatych mieszkańców wyspy

- mówił wówczas Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Tymczasem dziś TVP3 Warszawa poinformowało o martwych kozach znalezionych w okolicach mostu Gdańskiego.

Dawid Fabjański z Fundacji Animal Rescue Polska relacjonował w rozmowie z TVP3, że właścicielem stada jest obcokrajowiec, który "poniekąd bierze pieniądze z miasta za ten projekt, ale powierzył tą opiekę bezdomnemu na czarno".

Tamara Jastrzębska z Fundacji Animal Rescue Polska poinformowała, że "niektóre z odnalezionych zwłok są w stanie poważnego rozkładu, inne zwierzęta musiały paść stosunkowo niedawno".

- Z tego co rozmawialiśmy z osobą, która tu tego pilnuje, spora część zwierząt została zakopana, a część zwierząt została wrzucona do Wisły - dodała.

Warszawski rady Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Lasocki pyta publicznie na Twitterze ile kóz padło w czasie trwania projektu:

https://twitter.com/Dariusz_Lasocki/status/1178558549066162176

Źródło: niezależna.pl, Twitter
#103 Nie pasuje HTTP_REFERER

TAGI: Kozy, wisła, Warszawa, miejski zarząd zieleni, dariusz lasocki, warszawski ratusz

--
I love love

Martwe kozy nad Wisłą w Warszawie

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfona

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Extreme