Grupy dyskusyjne   »   pl.soc.polityka   »   M³odzi w¶ciekli na Donalda Tuska

M³odzi w¶ciekli na Donalda Tuska

Data: 2014-06-09 22:11:33
Autor: Fritz
M³odzi w¶ciekli na Donalda Tuska
Witek 17-24 lata. Pochodz± z ró¿nych miast i ró¿nych rodzin. Niektórzy siê ucz±, niektórzy pracuj±, ró¿nymi ¶cie¿kami w³a¶nie wchodz± w doros³o¶æ. £±czy ich jedno - chc± zmiany, a Tuskowi i PO mówi± do¶æ. O "m³odych w¶ciek³ych na Tuska" pisz± tygodniki "wSieci i "Do Rzeczy"

- Takich jak ja Donald Tusk powinien baæ siê najbardziej - mówi "wSieci" 20-letni Tomek Ba³abañski z Olsztyna. Ma bardzo sprecyzowan± opiniê obecnej Polski. - Miliardy d³ugów, które sp³acaæ bêdê musia³ ja, skandalicznie niska emerytura ciê¿ko pracuj±cych ludzi, podwy¿szony wiek emerytalny, przedsiêbiorcy narzekaj± na brak ulg podatkowych. Polacy masowo uciekaj±cy za granicê, matki z dzieæmi bij±ce siê o ka¿dy grosz...o czym my rozmawiamy? - wylicza Ba³abañski.

Wybory do Parlamentu Europejskiego pokaza³y, ¿e w¶ród najm³odszych wyborców (18-25 lat) Platforma jest dopiero na trzecim miejscu (19,3 proc.). Wy¿ej s± Nowa Prawica (28,5 proc.) i PiS (21,5 proc.). Zdaniem socjologa, dr. Tomasza ¯ukowskiego w takiej sytuacji incydent z licealistk± z Gorzowa to dla Donalda Tuska "cios niemal¿e ¶miertelny". - Piarowcy fatalnie mu doradzili. Biega³ za ni± z kwiatami, wyst±pi³ w roli petenta, a ona go odrzuci³a. To upokarzaj±ce i pokazuje fatalny stan jego zaplecza, b³±d po b³êdzie - mówi ¯ukowski "wSieci".

Na m³odych ludziach nie robi ju¿ wra¿enia ¿adna obietnica Tuska. - Jeste¶my krajem biedniejszym, jest zatem oczywiste, ¿e w takiej sytuacji m³odzi ludzie maj± szersze perspektywy na Zachodzie, gdzie na takich samych zasadach mo¿na zarabiaæ du¿o wiêcej. W tym aspekcie potrzebna jest radykalna zmiana - mówi "wSieci" 18-letni Jan Zarzycki, harcerz ZHR.

19-letnia Alicja Miller z Warszawy popiera Kongres Nowej Prawicy. Wyja¶nia, ¿e nie podziela entuzjazmu rz±dz±cych, ¿e z UE p³yn± same dobre rzeczy. - UE rz±dzi jednak lewactwo. A my jeste¶my coraz bardziej uzale¿nieni od wszystkich decyzji, które tam zapadaj± - t³umaczy dziewczyna.

W internecie furorê robi przemowa, któr± 17-letni Dominik Feliks wyg³osi³ w sejmie. "Próbuje nam siê wmówiæ, ¿e mo¿emy mieæ jaki¶ wp³yw na nasz kraj, a tak naprawdê nie mo¿emy nic zmieniæ (...) Obecnie mamy demokracjê, a nie mamy prawdziwej wolno¶ci" - mówi³ licealista, który od roku nale¿y do m³odzie¿ówki KNP.

Ciekawy jest tak¿e przypadek grupy licealistów z warszawskiego Liceum Ogólnokszta³c±cego im. R. Traugutta. Jako jedyni w klasie g³osowali przeciwko wej¶ciu Polski do UE. Po lekcjach prowadzili prawicow± stronê na Facebooku, gdzie komentowali rzeczywisto¶æ i projektowali grafiki. W koñcu kto¶ poprosi³ ich o koszuli. Tak narodzi³a siê firma "Red is Bad", która "szyje wolno¶ciowe ubrania na nowe czasy".

Modzi ludzie coraz czê¶ciej uwa¿aj± g³osowanie na PO za obciach, albo s± tak zniechêceni do polityki, ¿e nie chc± g³osowaæ wcale. Dr ¯ukowski zauwa¿a, ¿e m³odzi zawsze popierali partie buntu. - Co ciekawe nast±pi³a zmiana i ten bunt ju¿ nie kojarzy siê m³odym ludziom z Palikotem, tylko z Korwinem - mówi dr ¯ukowski.

~jaa 1 godzinê i 30 minut temu

jak tu nie byc wscieklym gdy za place minimalna niepotrafie wyzywic mojego syna a pracy nie ma innej teraz siedze w niemczech ale co mio to da jak jestem polakiem czemu nam nie pomagaja tylko koncernom i duzym zagranicznym firma dlaczego polskie firmy nie sa tak wspierane jak inne przez rzad i czemu tylko warszawa gorny slask i trojmiasto a reszta sie nie liczy

M³odzi w¶ciekli na Donalda Tuska

Nowy film z video.banzaj.pl wiêcej »
Redmi 9A - recenzja bud¿etowego smartfona