nocnych zmagan w finalach NBA. Wszyscy odsypiaja, czy cos?

powymieniac. A to o podwajaniu Howarda, albo o calkiem niezlej grze
Bynuma. A moze cos o skutecznosci Magic, albo o motywacji Lakers (a
raczej jej wachaniach). No i gwozdz programu - Gortat kontra Bryant -
kto byl lepszy ;-).

Poczekałem na torrenta. Słaba pierwsza kwarta. Gasol zaczął strasznie nerwowo. Bryant bardzo indwidualnie - 9 FGA to spora przesada. Bynum uratował kwartę dla Lakers.

Bardzo brzydka czwarta kwarta, w pewnym momencie Lakers zaczęli grać wyłącznie akcje indywidualne - Bryant koniecznie chciał rzucić czterdziestaka, Odom zakochał się w swoim rzucia za trzy. Nie bardzo wiem co robili na boisku Bryant i Gasol, gdy na trzy minuty do końca Lakers prowadzili ćwierćsetką. Bardzo chamska końcówka - rzut za trzy na sekundę przed końcem, tak się nie robi.

Druga i trzecia kwarta - rozmaz.

Słabe sędziowanie. Nelson zabawił się w żywa torpedę, gdy Brown szedł już w górę do dunku, flagrant jak stąd do Egiptu. W HD dobrze było widać, jak Bryant przy layupie dostaje po rękach od trzech różnych Magików - nic. Przy jumperach kontakt po rzucie jest za co drugim razem - też nic. Nie mam pojęcia, za co Bynum złapał czwarty faul na początku trzeciej kwarty. Sędziowie dali Orlando 11 FTA więcej. Nie wypaczyli wyniku meczu, bo się nie dało, ale dali z siebie wszystko.

Wszyscy zachwycają się Bryantem. W pewnym momencie realizatorzy puścili wypowiedź Jacksona, że Kobe powinien "uruchomic kolegów". JVG zaczął się wyśmiewać "Hej, Kobe, przestan tyle rzucać i więcej podawaj do Waltona". Tymczasem Bryant rzucił 40 punktów wykorzystując 38 possessions. Walton - 9 w 5.5. Jak na to nie patrzyć Walton był efektywniejszy.

Dlaczego Lakers wygrali? Deska i obrona. 55-41 to jest dominacja. 29.9% z gry to kompromitacja. A Orlando wbrew pozorom całkiem nieźle wypadło za trzy, 35% to dobry wynik przy tak intensywnej obronie. To jak rzucali za dwa? Zakryjcie oczy: 15/54. Pozwolę sobie na odważną prognozę: jeżeli Magic nie poprawią celności z gry, to finały zakończą się po czwartym meczu. Pozwolę sobie na drugą odważną prognozę: Orlando nie wygra finałów, jeżeli najwięcej rzutów będzie oddawał Pietrus (13, podczas gdy Howard 6, Turkoglu 11, Lewis 10). Nawet po uwzględnieniu FTA Pietrus zużył więcej possessions niż Howard.

W czasach Henryka VII kanclerzem Anglii był John Morton. I wymyśłił on politykę podatkową, która dała asumpt powstaniu terminu "Morton's fork". Otóż założył on, że jeżeli ktoś żyje wystawnie, oznacza to, że jest bogaty, a więc może płacić wysokie podatki. Jeżeli z kolei ktoś żyje skromnie, to dużo oszczędza a więc także może płacić wysokie podatki. Orlando stoi teraz w obliczu "Bryant's fork". Jeżeli będą go nadal kryli 1/1, to być może w kolejnym meczu przekroczy pół sta. Jeżeli zaczną podwajać, to powtórzy się historia z szóstego meczu z Denver. Jak nie stawać, d**a zawsze z tyłu.

pzdr

TRad

Data: 2009-06-06 13:45:45
Autor: wiLQ
Odsypiacie?
Tomasz Radko napisal(a) posta, ktorego chcialbym skomentowac:

Pozwolê sobie na odwa¿n± prognozê: je¿eli Magic nie poprawi± celno¶ci z gry, to fina³y zakoñcz± siê po czwartym meczu.

ROTFL, przy mniej niz 30% z gry to nawet bardzo odwazna teza ;-)

Orlando stoi teraz w obliczu "Bryant's fork". Je¿eli bêd± go nadal kryli 1/1, to byæ mo¿e w kolejnym meczu przekroczy pó³ sta.