Grupy dyskusyjne   »   pl.soc.polityka   »   Pamięć Narodu Przed Pomnikiem Ofiar Stalinizmu

Pamięć Narodu Przed Pomnikiem Ofiar Stalinizmu

Data: 2009-04-20 20:45:31
Autor: boukun
Pamięć Narodu Przed Pomnikiem Ofiar Stalinizmu
Jak co roku, przed Pomnikiem Ofiar Stalinizmu we Wrocławiu  , w "Miesiącu Pamięci Narodowej", odbyło się Patriotyczne Spotkanie. W tym    19 kwietnia. Wzięli w nim udział m.in. ks. Tadeusz Isakowicz-Zeleski z Krakowa, reżyser filmowy Bohdan Poręba z Warszawy, inż. Adam Skowroński - przewodniczący Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym z Dolnego Śląska , Lechosław Lech przewodniczący Stronnictwa Demokratycznego na Dolnym Śląsku, (jedyna partia polityczna, która uczestnicy w spotkaniach patriotycznych),  mgr Jerzy Ziomek przewodniczący  Fundacji " GNIAZDO" we Wrocławiu oraz

Pamięć  Narodu Przed Pomnikiem Ofiar Stalinizmu

Jak co roku, przed Pomnikiem Ofiar Stalinizmu we Wrocławiu 19 kwietnia  , w "Miesiącu Pamięci Narodowej",  odbyło się Patriotyczne Spotkanie. Wzięli w nim udział m.in. ks. Tadeusz Isakowicz-Zeleski z Krakowa, reżyser filmowy Bohdan Poręba z Warszawy, inż. Adam Skowroński - przewodniczący Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym z Dolnego Śląska , Lechosław Lech przewodniczący Stronnictwa Demokratycznego na Dolnym Śląsku, (jedyna partia polityczna, która uczestnicy w spotkaniach patriotycznych),  mgr Jerzy Ziomek przewodniczący  Fundacji " GNIAZDO" we Wrocławiu, Kazimierz Węgrzyn - poeta.

Spotkanie rozpoczął ks. Tadeusz Isakowicz Zaleski przypominając  martyrologie Polaków na Kresach Wschodnich, w okresie stalinowskim oraz mordy ukraińskich faszystów na Polakach. Następnie  zainicjował modlitwe  w  intencji pomordowanych. Bohdan Poręba, którego przegląd filmów patriotycznych odbywał się od kilku dni we Wrocławiu, mówił  m.in. o bezkarności ludzi , którzy odpowiadają za szkody wyrządzone polskiej  gospodarce, kulturze, oświacie, w sferze społecznej , politycznej i innych dziedzinach.

List do Społeczeństw Postsowieckiego  Obozu, odczytał inż. Adam Skowroński. List nawołuje wszystkie te narodu do współpracy i wspólnego w przygotowaniu uczczenia "Dnia Pamięci Ofiar Nazizmu i Stalinizmu" uchwalonego przez Europejski Parlament   a wyznaczonego na 23 sierpnia 2009.  Dr Leszek Skonka odczytał Oświadczenie Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu w obronie Instytutu Pamięci Narodowej, w którym ukazuje  doniosłą rolę patriotyczną tej Instytucji, przedstawiającej   obiektywnie  ludzi godnie  lub haniebnie zachowujących się w przeszłości. Podkreśla także, że przeciwnikami IPN, są głownie ci , którzy obawiają się ujawnienia o nich prawdy, albo ci, którzy  nie mogą  wykazać się aktywną postawą obywatelską w przeszłości, a dziś piastują znaczące funkcje publiczne  lub zajmują ważne  stanowiska w kraju. Na zakończenie  Kazimierz Węgrzyn przeczytał kilka wierszy patriotycznych. W jednym z nich nawoływał  by nie przenosić  Stolicy do Berlina, do Brukseli, do Lizbony; niech zostanie w Warszawie .

Spotkaniu przewodniczył dr Leszek Skonka - przewodniczący Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu w Polsce.  (Leska)





 Kazimierz Węgrzyn - poeta.

Spotkanie rozpoczął ks. Tadeusz Isakowicz Zaleski przypominając  martyrologie Polaków na Wschodzie w okresie stalinowskim oraz mordy ukraińskich faszystów na Polakach. Następnie  zainicjował modły w  intencji pomordowanych. Bohdan Poręba, którego przegląd filmów patriotycznych odbywał się od kilku dni we Wrocławiu, mówił  m.in. o bezkarności ludzi , którzy odpowiadają za szkody wyrządzone polskiej  gospodarce, kulturze, oświacie, w sferze społecznej , politycznej i innych dziedzinach.

List do Społeczeństw Postsowieckiego  Obozu, odczytał inż. Adam Skowroński. List nawołuje wszystkie te narodu do współpracy i wspólnego w przygotowaniu uczczenia "Dnia Pamięci Ofiar Nazizmu i Stalinizmu" uchwalonego przez Europejski Parlament   a wyznaczonego na 23 sierpnia 2009.

Dr Leszek Skonka odczytał Oświadczenie Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu w obronie Instytutu Pamięci Narodowej, w którym ukazuje  doniosłą rolę patriotyczną tej Instytucji,   przedstawiającej   obiektywnie  ludzi godnie  lub haniebnie zachowujących się w przeszłości. Podkreśla także, że przeciwnikami IPN, są głownie ludzie, którzy boją się ujawnienia o nich prawdy, albo ci, którzy  nie mogą  wykazać się aktywną postawą obywatelską w przeszłości, a dziś piastują znaczące funkcje publiczne  lub zajmują ważne  stanowiska w kraju. Na zakończenie  Kazimierz Węgrzyn przeczytał kilka wierszy patriotycznych. W jednym z nich nawoływał  by nie przenosić  Stolicy do Berlina, do Brukseli, do Lizbony; niech zostanie w Warszawie .

Spotkaniu przewodniczył dr Leszek Skonka - przewodniczący Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu w Polsce.  (Leska)

Pamięć Narodu Przed Pomnikiem Ofiar Stalinizmu

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfona