Grupy dyskusyjne   »   pl.soc.polityka   »   Polacy nie chcą euro

Polacy nie chcą euro

Data: 2015-12-17 03:21:27
Autor: stevep
Polacy nie chcą euro
W dniu .12.2015 o 19:24 u2 <u_2@o2.pl> pisze:

jacy antyniemieccy sa ci Polacy:)))))

http://www.stefczyk.info/wiadomosci/raporty-stefczyk-info/polacy-nie-chca-euro,15643470220

  Większość Polaków zdaje sobie sprawę z zagrożeń jakie płyną w związku  z przyjęciem euro.

66 proc. Polaków uważa, że wejście Polski do strefy euro wpłynie  niekorzystnie na sytuację ich gospodarstw domowych - wynika z ostatniego  badania TNS Polska. 46 proc. jest przekonanych, że przyjęcie wspólnej  waluty niekorzystnie wpłynie na ich tożsamość narodową.

O tym, że przyjęcie euro nie będzie miało wpływu na poczucie tożsamości  narodowej, jest przekonanych 23 proc. badanych; według 15 proc. wpływ  ten będzie korzystny.

66 proc. uważa, że wejście Polski do strefy euro wpłynie niekorzystnie  na sytuację ich gospodarstw domowych. Przeciwnego zdania jest 13 proc.  badanych, którzy spodziewają się pozytywnych zmian. 10 proc. uważa, że  przyjęcie waluty euro nie będzie miało wpływu na sytuację jego  gospodarstwa domowego.

Według TNS Polska Polacy są niemal po równo podzieleni, jeżeli chodzi o  opinię na temat terminu wprowadzenia euro. Zwolenników wprowadzenia  waluty euro jest 45 proc., a przeciwników o 3 punkty procentowe mniej -  42 proc.

12 proc. respondentów opowiada się za przyjęciem euro w ciągu 5  najbliższych lat, 16 proc. ankietowanych za około 6 do 10 lat, a 17  proc. pytanych jest zdania, że europejska waluta powinna zostać przyjęta  za więcej niż 10 lat.

Połowa ankietowanych (50 proc.) uważa, że przyjęcie przez Polskę euro  "będzie czymś złym". Przeciwnego zdania jest 14 proc. badanych, a 27  proc. ankietowanych sądzi, że zamiana polskiej waluty na euro nie będzie  ani czymś dobrym, ani złym. 9 proc. nie wypowiada się jednoznacznie na  ten temat.

W porównaniu do września br. udział badanych źle oceniających przyjęcie  waluty euro zmalał o 6 punktów procentowych. Jednocześnie wzrósł o 6  punktów procentowych odsetek respondentów wyrażających neutralne  stanowisko w tej sprawie.

Zdecydowana większość Polaków uważa, że wprowadzenie euro będzie miało  wpływ na sytuację gospodarstw domowych. Przy czym 66 proc. jest  przekonanych, że wpływ ten będzie negatywny. Przeciwnego zdania jest 13  proc. badanych; spodziewają się oni pozytywnych zmian. Co dziesiąty  badany uważa, że przyjęcie waluty euro nie będzie miało wpływu na  sytuację jego gospodarstwa domowego. 11 proc. nie ma sprecyzowanej  opinii na ten temat.

TNS przeprowadził badanie w dniach 4-9 grudnia br. na reprezentatywnej  próbie 1003 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat techniką wywiadów  bezpośrednich wspomaganych komputerowo.



A jakby ci tak zapłacili w ojro też byś nie chciał?
--
stevep
-- -- -
Używam klienta poczty Opera Mail: http://www.opera.com/mail/

Polacy nie chcą euro

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfona