Grupy dyskusyjne   »   pl.soc.polityka   »   Przygotowanie Uczczenia Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Stalinizmu

Przygotowanie Uczczenia Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Stalinizmu

Data: 2009-03-27 13:04:12
Autor: boukun
Przygotowanie Uczczenia Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Stalinizmu
Parlament Unii Europejskiej  większością głosów , uchwalił   dzień 23 sierpnia 2009 roku, Dniem  Pamięci Ofiar Nazizmu i Stalinizmu. Jest to ze wszech miar inicjatywa słuszna i pożądana.  Chodzi jednak o to, by nie był on jednodniowym przypomnieniem, urzędowo  i formalnie  martyrologii Polaków przez system bolszewicki, Obawiamy się także prób zwekslowania  tej problematyki na temat , nazizmu, holocaustu, martyrologii Żydów i antysemityzmu. Chodzi o to, by do 23 sierpnia przypominać światu, ludziom Zachodu, nowym pokoleniom,  o wyrządzonych Polakom krzywdach, których skutki nadal są odczuwane. Niemcy w pewnej, ograniczonym zakresie i  nie w rekompensującej  formie ,przyznali się do winy i ponieśli pewne konsekwencje. Ale władze bolszewickiej  Rosji   nie chcą się przyznać, nawet do tak ewidentnej zbrodni ludobójstwa na Polakach, jak np. w Katynia.   W kraju i za granicą w posiadaniu Polaków istnieją liczne dowody sowieckich zbrodni , ale przeważnie   są one nieznane lub mało znane; nawet w kraju.  Dokumenty te powinny być , przynajmniej w Internecie ujawione i udostępnione światu przy okazji Dnia  Pamięci Ofiar Stalinizmu. Wymagają jednak, przynajmniej wstępnego  przepisania, opisania, zapisania na CD, przetłumaczenia lub streszczeń na obce języki , upowszechnienia  ich treści .   Dlatego zwracamy się do najbardziej aktywnych patriotycznie organizacji i osób, o pomoc w różnej formie i zakresie: zaapelowanie do znajomych organizacji i osób, o włączenie się do współdziałania: kserowanie i rozsyłanie materiałów, wspomaganie techniczne i materialne (finansowe, sprzętowo .)  Ośmielamy się  też zwrócić osobiście do Osób i organizacji obywatelskich  ,  które naszym zdaniem przyłączom się do inicjatywy i mogłyby pełnić funkcje propagatora i koordynatora działań.  Lista jest otwarta i można zarówno wpisać się na nią, jak i wypisać. Prosimy o wyrażenie  (mailem) zgody na umieszczenie na liście, podanie miejsca zamieszkania lub kraju, a także na życzenie własne,  umieszenie  tytułu zawodowego, naukowego, funkcji społecznej. Lista  zostanie ułożona alfabetycznie .

P.S.  Załączmy tekst "Bez nienawiści" do szerokiego wykorzystania. Zawiera on uznanie i wdzięczność dla Rosjan i innych nacji, które pomagały i współczuły represjonowanym Polakom.

Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu w Polsce



KONTAKT - tel. (48) 691830350; fax (48) 7809081, bezpośrednie połączenie do Polski z  USA i  Kanady- 6316049205Mail (Leszek Skonka)

..         Mail - stalinizm@wp.pl  -  pamiecnarodu@tlen.pl - blog stalinism1@poczta.onet.pl

..         Skype - Leszek.skonka1

KONTO - Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu,  Bank Pocztowy  O/Wrocław 31 1320 1999 2311 6535 2000 0001

Adres pocztowy, kontaktowy : Leszek Skonka, 50-046 Wrocław, Sądowa 10/7



Lista (proponowana) Sygnatariuszy poparcia Inicjatywy  Uczczenia  Pamięci Ofiar Stalinizmu



           Maksymowicz Adam , Isakowicz- Zalewski Tadeusz ks., Skonka Leszek, Kościusza Eugeniusz , Ogińska Lusia , Chrapan Marek , Maliszewski Piotr, Bulza Stanisław, Szarliński Jan, Dmochowski Zbigniew, Bizon Józef, Skoryna Jerzy, Klekot Lech, Cierpisz Krzysztof, Zagozda Krzysztof, Dróbecka Aneta, Maśliński Bogusław, Szewczyk Bohdan, Kosiewski Stefan, Skowroński Adam, Kobylański Jan, Zapolnik Jan, Świtoń Kazimierz, Poręba Bohdan,  Tatol Jerzy,  Łopuszańki Jan, Czekajewski Jan, Prusiński Aleksander, Orłowski Andrzej, Czarnik Tomasz Jan, Bartnik Czesław ks., Kozłowska Anna, Marszałkowski Andrzej, Kondracki Andrzej, Stryjewski Antoni, Makowiecki Edward, Gawlas Elżbieta, Haduch Zygmunt, Pyszko Jan, Ziomek Jerzy, Maliński Jerzy, Zabierowski Mirosław, Natusiewicz Marek, Niepokólczycki Paweł, Pogonowski Cyprian, Tymiński Stanisław, Wally Władysław,



boukun

Przygotowanie Uczczenia Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Stalinizmu

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfona