Grupy dyskusyjne   »   pl.soc.polityka   »   Pupie Rydzyk nie pomógł.

Pupie Rydzyk nie pomógł.

Data: 2011-10-12 15:01:47
Autor: Przemysław W
Pupie Rydzyk nie pomógł.
O. Rydzyk ma kilkunastoosobowy nieformalny klub poselski w Sejmie i kilkuosobowy w Senacie. To politycy PiS, którym poparcia udzieliło Radio Maryja.
Radio Maryja, poniedziałkowy magazyn publicystyczny "Aktualności dnia". Na antenie stacji Zbigniew Kuźmiuk: - Chciałbym bardzo serdecznie podziękować radiosłuchaczom Radia Maryja za ogromne wsparcie, którego mi udzielili. Startując z drugiego miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu radomskim uzyskałem pierwszy wynik, 30 tysięcy głosów - mówi. - Jeszcze raz chciałbym serdecznie podziękować za to, że mogłem mówić na antenie tego radia i jak widać, zaskarbić sobie zaufanie wielu słuchaczy.



- odpowiada prowadzący program redemptorysta o. Janusz Dyrek.

W niedzielnych wyborach do Sejmu dostało się wielu polityków popieranych przez o. Tadeusza Rydzyka, wszyscy startowali z listy PiS. Najbardziej znani to parlamentarzyści, m.in.: Antoni Macierewicz, Beata Kempa i Arkadiusz Mularczyk. Jednak prawdziwa drużyna ojca dyrektora, to nie ci, którzy mandaty poselskie zawdzięczają silnej pozycji w partii Jarosława Kaczyńskiego i dobremu miejscu na liście, tylko poparciu Radia Maryja. I to na ich lojalność w pierwszej kolejności liczyć będzie szef toruńskiej rozgłośni.

Pupile o. Rydzyka mogli w kampanii zamienić się w publicystów stacji, autorów specjalnie w tym celu stworzonego cyklu felietonów "Warto wiedzieć". Wszystko po to, żeby ich nazwiska jak najczęściej pojawiały się na antenie.

Jednym z najpopularniejszych polityków w Radiu Maryja jest poseł prof. Jan Szyszko, minister środowiska w rządzie PiS. Szyszko nie tylko opowiadał słuchaczom o czym powinni wiedzieć, ale także gościł w "Aktualnościach dnia" i sztandarowym programie publicystycznym "Rozmowy niedokończone" (pierwsza część w godz. 18.15-19.30, druga 21.40-23.35). Kandydując z czwartego miejsca w okręgu podwarszawskim, uzbierał 13,5 tys. głosów i ponownie zdobył mandat. Największą sensację sprawił wiceminister w jego resorcie i b. główny geolog kraju prof. Mariusz Orion Jędrysek. O. Tadeusz Rydzyk udzielił mu rekomendacji mówiąc na antenie: - Życzę, żeby wrocławianie panu pomogli, bo potrzeba takich ludzi!

Jędrysek był częstym gościem stacji. Do Sejmu wszedł z 14. pozycji na liście PiS we Wrocławiu, zdobył 22,4 tys. głosów.

W poniedziałek prowadzący audycję redemptorysta zapytał go, co czuje. - Przede wszystkim sporą ulgę, wdzięczność i zobowiązanie w stosunku do tej grupy osób, która oddała na mnie głos. Spora część to są słuchacze Radia Maryja, widzowie TV Trwam i czytelnicy "Naszego Dziennika" - odpowiedział Jędrysek.

Wdzięczni o. Rydzykowi mogą być też inni posłowie-elekci: posłanka Anna Sobecka (nr 7 w Toruniu, niemal 7 tys. głosów), senator Stanisław Piotrowicz ("czwórka" w Krośnie - 12,3 tys.), w Lublinie - poseł Lech Sprawka (nr 4 - 23,8 tys.) i posłanka Gabriela Masłowska (nr 5 - 17,8 tys.), poseł Kazimierz Gołojuch ("dziewiątka" w Rzeszowie - 12,3 tys.).

Radio Maryja mocno zaangażowało się także w kampanię liderów list: b. szefa ABW Bogdana Święczkowskiego, który w Wałbrzychu zdobył 17,1 tys. głosów, sędzi Trybunału Stanu prof. Krystyny Pawłowicz (w Siedlcach - 20,7 tys.), posła Bolesława Piechy (w Rybniku - 34,5 tys.), posła Czesława Hoca (w Koszalinie - 20 tys.), a także posła Andrzeja Adamczyka (nr 2 w Krakowie - 14,3 tys.).

Popierani przez Radio Maryja znaleźli się także w Senacie. Wśród nich są: publicysta rozgłośni i "Naszego Dziennika" b. poseł AWS Jan Maria Jackowski, który wszedł do izby wyższej parlamentu z Ciechanowa, prezes zarządu krajowego SKOK-ów Grzegorz Bierecki z Białej Podlaskiej, b. minister nauki prof. Michał Seweryński z Sieradza, Beata Gosiewska, wdowa po Przemysławie Gosiewskim ze Starachowic. Reelekcję uzyskali: Władysław Ortyl z Mielca, Stanisław Kogut z Nowego Sącza, Waldemar Kraska z Siedlec i Alicja Zając z Krosna.

Mandatu nie zdobyło jednak wielu kandydatów wspieranych przez o. Rydzyka. W Toruniu do Sejmu nie dostał się radny wojewódzki Przemysław Przybylski (nr 5 na liście), a do Senatu prof. Wojciech Polak, historyk z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W Rzeszowie do Sejmu nie wszedł senator Zdzisław Pupa, "piątka" w drużynie PiS, w Lubuskiem senator Władysław Dajczak, nr 4. na liście, a w okręgu okołoczęstochowskim reelekcji nie uzyskał senator Czesław Ryszka.

Pupie nie pomogły nawet ciepłe słowa z anteny od o. Rydzyka przed wyborami: - Życzę, żeby pan dużo zrobił dobrego dla Polski dalej, i jeszcze z innymi kolegami. Wciągnijcie wszystkich porządnych do Sejmu!


 http://wyborcza.pl/wybory2011/1,115569,10456805,Oto_sejmowa_druzyna_ojca_Rydzyka__Od_Macierewicza.htmlPrzemek-- PO uzyskała w  wyborach parlamentarnych 39,18 proc.; PiS - 29,89 proc.; natrzecim miejscu Ruch Palikota - 10,02 proc. PSL ma 8,36 proc. głosów, aSLD - 8,24 proc.Partia Donalda Tuska po raz siódmy z rzędu rozgromiła antypolski PiS.

Data: 2011-10-12 15:03:29
Autor: Przemysław W
Pupie Rydzyk nie pomógł.
http://wyborcza.pl/wybory2011/1,115569,10456805,Oto_sejmowa_druzyna_ojca_Rydzyka__Od_Macierewicza.html



Przemek

--

PO uzyskała w  wyborach parlamentarnych 39,18 proc.; PiS - 29,89 proc.; na trzecim miejscu Ruch Palikota - 10,02 proc. PSL ma 8,36 proc. głosów, a SLD - 8,24 proc.
Partia Donalda Tuska po raz siódmy z rzędu rozgromiła antypolski PiS.

Data: 2011-10-12 16:58:45
Autor: Leprechaun
Pupie Rydzyk nie pomógł.

Użytkownik "Przemysław W" <brońmy RP przed pisem@op.pl> napisał w wiadomości news:j7433u$39r$1news.onet.pl...
O. Rydzyk ma kilkunastoosobowy nieformalny klub poselski w Sejmie i kilkuosobowy w Senacie. To politycy PiS, którym poparcia udzieliło Radio Maryja.

Ciekaw jestem jak często to rydzykowe towarzystwo modli się w sejmowej kaplicy? Sądząc po stanie upojenia E.Kruk tęgo chleją całymi nocami. Pewnie Sobecka jako najmniej urodziwa, a najbardziej bogobojna polewa. Ktoś musi być trzeźwy by nagrywać te wynurzenia przy kielichu.


BomBel

Pupie Rydzyk nie pomógł.

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfona