Grupy dyskusyjne   »   pl.soc.polityka   »   Siedem tajemniczych 艣mierci

Siedem tajemniczych 艣mierci

Data: 2012-09-16 22:08:08
Autor: Klin
Siedem tajemniczych 艣mierci
   http://wirtualnapolonia.com/2011/04/19/siedem-tajemniczych-smierci/



Grzegorz Michniewicz. Pierwsza ofiara. Dyrektor generalny kancelarii premiera. Osoba maj膮ca najwy偶szy status dost臋pu do informacji tajnych. Jego prze艂o偶onym by艂 Tomasz Arabski. Zgin膮艂 w tajemniczych okoliczno艣ciach 23 grudnia tego samego dnia kiedy do Polski powr贸ci艂 Tupolew z remontu. Wedle oficjalnej wersji pope艂ni艂 samob贸jstwo wieszaj膮c si臋 na kablu. Wcze艣niej jednak nic nie wskazywa艂o na taki jego stan. Tu偶 przed mniemanym samob贸jstwem dzwoni do 偶ony umawiaj膮c si臋 na nast臋pny dzie艅 , wysy艂a esemesy do znajomych. Osoby kt贸re go zna艂y zgodnie twierdz膮 偶e nie mia艂 偶adnych stan贸w depresyjnych ani sk艂onno艣ci samob贸jczych. Po jego 艣mierci w mediach, przecie偶 tak 偶膮dnych sensacji, zapada zadziwiaj膮ca cisza.

Biskup Mieczys艂aw Cie艣lar. Druga ofiara. Ginie18 kwietnia w wypadku samochodowym. Mia艂 by膰 nast臋pc膮 ks. Adama Pilcha, pe艂ni膮cego obowi膮zki Naczelnego Kapelana Ewangelickiego Wojska Polskiego, kt贸ry poni贸s艂 艣mier膰 w Smole艅sku. Biskup Mieczys艂aw Cie艣lar by艂 specjalist膮 od tematyki inwigilacji 艣rodowisk protestanckich przez SB. Wedle pewnych 藕r贸de艂, po katastrofie odebra艂 telefon od ks. Pilcha. Po jego 艣mierci, tak niesamowitej gdy kilka dni po katastrofie ginie nast臋pca g艂贸wnego kapelana wojskowego, zapada w mediach g艂ucha cisza.

Szyfrant Zielonka. Trzecia ofiara. Zw艂oki w stanie rozk艂adu zosta艂y wy艂owione z Wis艂y 27 kwietnia. Rok wcze艣niej szyfrant Zielonka oficjalnie zagin膮艂. Cia艂o by艂o w stanie rozk艂adu ,dokumenty za艣 przy nim idealnie zachowane. To by艂a wa偶na osoba w polskim wywiadzie. Mia艂 dost臋p do najbardziej tajnych materia艂贸w b臋d膮cych w posiadaniu polskiego rz膮du. Fachowiec, kt贸ry szkoli艂 innych, jeden z najlepszych w kraju. Doskonale zna艂 kana艂y i sposoby przekazywania tajnych informacji. Mimo 偶e sprawa winna by艂a wzm贸c najwy偶sz膮 czujno艣膰 organ贸w pa艅stwowych i mimo 偶e rozk艂ad zw艂ok kolidowa艂 ze znakomicie zachowanymi dokumentami 鈥 stwierdzono samob贸jstwo. Mainstreamowe media nie docieka艂y.

Krzysztof Kny偶 operator 鈥濬akt贸w鈥 TVN. Czwarta ofiara. Pracowa艂 z W. Baterem. Wedle informacji podanej zdawkowo przez TVN umiera 2 czerwca. Niejasne kr贸tkie komunikaty m贸wi艂y o chorobie. Prasa zagraniczna pisa艂a i偶 zosta艂 zamordowany we w艂asnym mieszkaniu. Wedle pewnych 藕r贸de艂 sfilmowa艂 awaryjne l膮dowanie Tupolewa na smole艅skim lotnisku co mia艂 na 偶ywo pokaza膰 kana艂 informacyjny. Faktem jest 偶e materia艂y telewizyjne z pierwszych chwil, gdy nie by艂o wiadomo jeszcze co si臋 sta艂o i tu偶 sprzed katastrofy znikn臋艂y. O 艣mierci Kny偶a w mediach by艂a i jest cisza.

Profesor Marek Dulinicz. Wybitny polski archeolog. Pi膮ta ofiara. Ginie w wypadku samochodowym w dniu 6 czerwca. Szef ekipy archeolog贸w, kt贸ra mia艂a w czerwcu wyjecha膰 do Smole艅ska. Dulinicz by艂 pomys艂odawc膮 wyprawy, ale te偶 osob膮 aktywn膮 w staraniach o wyjazd.
  W tym miejscu wspomn臋 Pa艅stwu tylko jak wygl膮da艂 艣miertelny wypadek samochodowy Waleriana Pa艅ki szefa Najwy偶szej Izby Kontroli z pocz膮tku lat 90-tych. W oponach by艂o wywierconych setki mikroskopijnych dziurek, kt贸re dopiero gdy samoch贸d jecha艂 z du偶膮 pr臋dko艣ci膮 tworzy艂y zawirowania skutkuj膮ce wpadni臋ciem w po艣lizg. Tego dnia kierowca prezesa Pa艅ko jecha艂 z szybko艣ci膮 150/h. Tego nie mogli, nie potrafili wykona膰 zwykli gangsterzy. To wiedza zastrze偶ona dla s艂u偶b. Po 艣mierci prof. Dulinicza jak i we wcze艣niejszych wypadkach na ten temat zapada cisza

Doktor Ratajczak. Sz贸sta ofiara. Nie wi膮偶e si臋 go bezpo艣rednio z tragedi膮 smole艅sk膮, ale nie mo偶na jego osoby oddzieli膰 od jej skutk贸w. Zw艂oki dr Dariusza Ratajczaka w stanie rozk艂adu znaleziono 11 czerwca 2010 w samochodzie zaparkowanym pod Centrum Handlowym Karolinka w Opolu. 艢wiadkowie twierdz膮 偶e poprzedniego dnia samochodu na parkingu nie by艂o. Komenda Miejska w Opolu Umorzy艂a 艣ledztwo mimo 偶e sami policjanci stwierdzili 偶e 艣mier膰 nast膮pi艂a 3-4 dni wcze艣niej. Doktor Ratajczak zosta艂 wyrzucony z uczelni po opublikowaniu ksi膮偶ki w kt贸rej cytowa艂 niekt贸rych autor贸w podwa偶aj膮cych cz臋艣膰 ustale艅 dotycz膮cych holocaustu. Poprzedzone to by艂o nagonk膮 rozp臋tan膮 przez opolsk膮 鈥濭azet臋 wyborcz膮鈥. Wi膮偶e si臋 t臋 艣mier膰 z dzia艂alno艣ci膮 uj臋tego nied艂ugo potem agenta Mossadu. Faktem jest 偶e po 10 kwietnia nast膮pi艂o rozprz臋偶enie rodzimych s艂u偶b i wzmo偶ona dzia艂alno艣膰 agentury. Za艣 艣mier膰 Dariusza Ratajczaka wyra藕nie wskazuje na dzia艂anie tzw. nieznanych sprawc贸w. Na temat jego 艣mierci 鈥 cisza.

Minister w rz膮dzie PiS Eugeniusz Wr贸bel. Si贸dma ofiara. Zagin膮艂 15 pa藕dziernika. Po膰wiartowane zw艂oki wy艂owiono z Zalewu Rybnickiego. Wybitny ekspert od spraw lotniczych. Jeden z nielicznych o takiej wiedzy w Polsce. Wybitny specjalista od komputerowych system贸w sterowania lotem samolot贸w. Specjalista od precyzyjnej nawigacji satelitarnej dla lotnictwa. Ekspert przepis贸w lotniczych krajowych i unijnych. Inicjator powstania G贸rno艣l膮skiego Towarzystwa Lotniczego. W latach 1998- 2001 uczestniczy m.in. w opracowaniu projektu prawa lotniczego. To tylko niekt贸re z kompetencji i osi膮gni臋膰 ministra Wr贸bla. Zostaje rzekomo zamordowany przez oszala艂ego syna. Rodzina min. Wr贸bla jest jednak rodzina wzorcow膮 鈥 偶adnych konflikt贸w. Syn nie zdradzaj膮cy nigdy 偶adnych zaburze艅 umys艂owych pocz膮tkowo przyznaje si臋 do winy, potem wypiera si臋 jej. Nie jest osadzony w areszcie i poddawany okre艣lonej prawem obserwacji psychiatrycznej jak to ma miejsce w wypadku morderstwa, tylko po jednej rozmowie z bieg艂ym, kt贸ry stwierdza jego ca艂kowit膮 niepoczytalno艣膰, zostaje zamkni臋ty w o艣rodku dla umys艂owo chorych. Podobno ca艂kowicie niepoczytalny po膰wiartowa艂 pi艂膮 zw艂oki ojca, lecz w pokoju gdzie mia艂o si臋 to odby膰 nie ma najmniejszych 艣lad贸w makabrycznego czynu. Ca艂kowicie niepoczytalny syn w spos贸b idealny, kt贸ry by艂by bardzo trudny dla osoby zr贸wnowa偶onej, oczyszcza pok贸j. Minister Wr贸bel od pocz膮tku m贸wi艂 w prywatnych rozmowach 偶e wrak w Siewiernym nie jest wrakiem Tupolewa kt贸rym lecie膰 mia艂a nasza delegacja. Osobom dla kt贸re taka informacja o przekonaniu min. Wr贸bla zaskakuje i w膮tpi膮 w ni膮 dodajmy i偶 Antoni Maciarewicz w niedawnym radiowym felietonie stwierdzi艂 i偶 samolot nie uderzy艂 w ziemi臋 i wygl膮da to tak jakby co najwy偶ej rozsypa艂 si臋 w powietrzu. Minister Wr贸bel by艂 cz艂onkiem komisji Maciarewicza. Te ohydne 膰wiartowanie zw艂ok niekt贸rzy uznaj膮 za ostrze偶enie: 鈥濿idzicie, b臋dziecie kwestionowa膰 oficjalne ustalenia katastrofy, sko艅czycie jak minister Wr贸bel.鈥 Po jego 艣mierci zapada cisza, o kt贸r膮 艂atwiej tym bardziej 偶e zostaje dokonany mord na Marku Rosiaku, pracowniku biura poselskiego w 艁odzi. Niekt贸rzy 艂膮cz膮 te dwie 艣mierci twierdz膮c i偶 g艂o艣na 艣mier膰 Rosiaka mia艂a odwr贸ci膰 uwag臋 opinii publicznej od ministra Wr贸bla.

Prosz臋 Pa艅stwa. Jeszcze nigdy od roku 89 nie zgin臋艂o w tajemniczych okoliczno艣ciach w ci膮gu zaledwie p贸艂 roku tylu Polak贸w kt贸rzy byli lub stali si臋 osobami publicznymi. W wi臋kszo艣ci wypadk贸w byli wybitnymi specjalistami w swojej dziedzinie. Byli lud藕mi energicznymi, kreatywnymi, bardzo zdolnymi. Byli patriotami.

Siedem tajemniczych 艣mierci

Nowy film z video.banzaj.pl wi阠ej »
Redmi 9A - recenzja bud縠towego smartfona