Grupy dyskusyjne   »   pl.soc.polityka   »   "Szczepionki przeciw A/H1N1 mogą być niebezpieczne"

"Szczepionki przeciw A/H1N1 mogą być niebezpieczne"

Data: 2009-11-10 22:02:33
Autor: boukun
"Szczepionki przeciw A/H1N1 mogą być niebezpieczne"
Minister zdrowia Ewa Kopacz domagając się kompletnych testów szczepionek przeciw grypie A/H1N1 zachowuje się jak odpowiedzialny lekarz - mówi Wirtualnej Polsce prof. Maria Dorota Majewska, neurobiolog, ekspert ds. szczepień z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. - Co najmniej dwie z tych szczepionek zawierają składniki niebezpieczne dla zdrowia - podkreśla ekspert.

Weź udział w ankiecie WP: Czy zaszczepiłbyś się, gdyby w Polsce była dostępna szczepionka przeciwko grypie A/H1N1?

W Polsce na grypę A/H1N1 zachorowało 213 osób, przebieg choroby był łagodny, nikt nie umarł. Tymczasem na grypę sezonową w ostatnich dwóch latach zachorowało ok. 1 mln osób - informuje minister Kopacz. Rząd polski negocjuje zakup szczepionek przeciw A/H1N1, skarżąc się jednocześnie, że jest na niego wywierana presja ze strony koncernów farmaceutycznych, które nie chcą wziąć odpowiedzialności za szczepionki. Pani zdaniem rzeczywiście mamy do czynienia z pandemią czy z masową histerią?

Prof. Maria Dorota Majewska: Definicja pandemii została zmieniona przez WHO tuż przed ogłoszeniem pandemii "świńskiej grypy" 11 czerwca 2009. Obecna definicja wyłącza czynniki takie jak duży stopień śmiertelności i ciężkość zachorowań, które wystepowały w poprzedniej definicji pandemii. Teraz praktycznie nawet przeziębienie lub katar, jeśli schorzenia te wystąpią jednocześnie na kilku kontynentach u znacznej liczby ludzi i pojawią się nowe odmiany wirusów, można podciągnąć pod definicję pandemii. A z tym idzie możliwość ogłoszenia stanu wyjątkowego. W Polsce - tak jak pan wspomniał - przebieg zachorowań 213 osób na grypę A/H1N1 był łagodny, podczas gdy na grypę sezonową na świecie corocznie chorują miliony, umierają setki tysięcy osób. W USA co roku 10-40 tys. osób umiera na grypę sezonową i nikt nie ogłasza z tego powodu pandemii.

Wielu Amerykanów zaczęło wątpić, czy istnieje coś takiego jak "świńska" grypa. Gdy dziennikarze stacji telewizyjnej CBS zwrócili się do agencji rządowej Center for Disease Control and Prevention (CDC) o szczegółowe dane dotyczące zachorowań na grypę A/H1N1, nie udzielono im żadnej informacji, nawet gdy powołali się na ustawę o obowiązku udzielania informacji przez instytucje państwowe. Nie zaprezentowano też wiarygodnych zdjęć tego wirusa. Gdy zebrano informacje od organizacji stanowych, okazało się, że liczba chorych na grypę A/H1N1 wynosi ok. 7% liczby podawanej oficjalnie. CDC przyznało, że przestało testować te przypadki już w lipcu b.r. Sprawa nagłaśniana w mediach nabrała natychmiast cech epidemii. O braku wiarygodnych źródeł trzeba też mówić w przypadku zachorowań w Meksyku. Wirusa grypy A/H1N1 zidentyfikowano u niewielkiego odsetka osób z podejrzeniem tej grypy. Znaleziono u nich też wyjątkowo złośliwą bakterię gruźlicy, co oznacza, że w Meksyku "świńska" grypa może być odmianą świńskiej gruźlicy, na którą zachorowali głównie pracownicy ferm. W ich leczeniu skuteczne okazały się antybiotyki. Moim zdaniem w Meksyku nie ma i nie było pandemii grypy A/H1N1, natomiast gruźlica na pewno jest endemiczną plagą tego społeczeństwa. Tak jak na Ukrainie plagą jest ciągły wzrost zachorowań na AIDS i podejrzewa się, że wiele śmiertelnych przypadków, które kwalifikuje się jako grypę A/H1N1 dotyczyło właśnie osób chorych na AIDS, których łatwo zabija każda oportunistyczna infekcja. Trzeba jednak przyznać, że nie mamy wiarygodnych danych z Ukrainy odnośnie patogenów, które spowodowały w krótkim czasie śmierć poniosło 14 osób.
Polski wiceminister zdrowia Adam Fronczak mówi o sześciu ofiarach śmiertelnych w "kraju, gdzie dokonano dużych zakupów szczepionki przeciw A/H1N1 - chodzi o Szwecję. Rzeczniczka KE ds. zdrowia Nina Papadulaki twierdzi, nie ma żadnych informacji o potwierdzonych przypadkach zgonów w wyniku zastosowania szczepionki przeciwko grypie A/H1N1, dodając jednak, że troje Szwedów - starszych i schorowanych - zmarło w wyniku komplikacji zdrowotnych po podaniu szczepionki. Skąd ten chaos informacyjny?

- Mam dużo wątpliwości, gdy czytam alarmujące tytuły w mediach i doniesienia o danych dotyczących grypy A/H1N1, chociażby dlatego, że w niektórych przypadkach opinia publiczna nie dowiaduje się wszystkiego. W Szwecji jest podobno blokada informacji, mówi się o 12 ofiarach śmiertelnych, a na stronie internetowej "theflucase", założonej przez Jane Bugermeister, internauci skarżą się na powszechną cenzurę w tej sprawie. Austriacka dziennikarka medyczna, autorka wielu publikacji naukowych, kieruje bardzo mocne oskarżenia przeciwko koncernom farmaceutycznym, za co zapłaciła m.in. utratą pracy. Złożyła w tym roku pozew przeciwko amerykańskiej firmie Baxter o to, że z centrum badawczego tej firmy w Austrii wysłano do kilku europejskich krajów szczepionki przeciw grypie sezonowej zakażone wirusem ptasiej grypy, co mogło skończyć się ogólnoeuropejską pandemią. Sprawa wyszła na jaw w lutym 2009 r. w laboratorium w Czechach i wzbudziła wiele kontrowersji w mediach. Firma utrzymuje, że był to ludzki błąd, niegroźny w skutkach dla ludzi, ale faktem jest, że fretki, na których wypróbowano zakażoną szczepionkę zmarły we wspomnianym laboratorium, a wobec firmy nie wyciągnięto żadnych konsekwencji. Prokuratura austriacka umorzyła sprawę. Bugermeister uważa, że celowo zatruto 72 kilo szczepionki, by WHO mogła ogłosić pandemię szóstego stopnia. Dziennikarka oskarża austriackie ministerstwo zdrowia, policję i najwyższe władze światowe, w tym ONZ o brak odpowiedniej reakcji i szeroko zakrojonego śledztwa. Baxter jest jednym z producentów szczepionki przeciw grypie A/H1N1. Wielu ludzi w UE patrzy bardzo podejrzliwie na szczepionki A/H1N1 i odmawia szczepienia się nimi. We Francji, Szwajcarii, Hiszpanii, Grecji zaszczepiło się zaledwie kilka procent obywateli. Podobnie szczepień odmówiła większość Niemców, gdy wyszło na jaw, że administracji państwowej i wojsku chciano podać bezpieczniejszą lepszą szczepionkę - bez toksycznej rtęci oraz potencjalnie szkodliwych adjuwantów, a zwykłym obywatelom tę bardziej szkodliwą, o czym informowały media.
Całość tutaj http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,title,Szczepionki-przeciw-grypie-AH1N1-moga-byc-niebezpieczne,wid,11674081,wiadomosc.html

boukun

"Szczepionki przeciw A/H1N1 mogą być niebezpieczne"

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfona