Grupy dyskusyjne   »   pl.soc.polityka   »   T??umaczenie PiS-u z polskiego na polski.

T??umaczenie PiS-u z polskiego na polski.

Data: 2014-02-10 02:11:31
Autor: stevep
T??umaczenie PiS-u z polskiego na polski.
# W polityce Węgier wobec Rosji doszło do zaskakującego zwrotu, który może  mieć konsekwencje dla całej Unii Europejskiej. Rząd Viktora Orbana  zdecydował się bowiem na zacieśnienie współpracy energetycznej z Moskwą.  Eksperci ocenili, że decyzja władz w Budapeszcie jest ryzykowna; z kolei  politycy PiS, którzy wcześniej stawiali Orbana za przykład politycznej  konsekwencji, podkreślają, że Węgry prowadzą “niezależną politykę”, która  uwzględnia ich położenie geopolityczne.
Co z "drugim Budapesztem" w Polsce?

Dobrzyński, mówiąc o Orbanie, zaznaczył jednocześnie, że polityka PiS  wobec Rosji "jest, i będzie, prostym wyznacznikiem naszych interesów  międzynarodowych". - Podobnie postrzegam obecne posunięcia Orbana na  Węgrzech. A popularne "dorabianie gęby" na przykład Prawu i  Sprawiedliwości polega na sugerowaniu, że naszym pierwszym krokiem po  zwycięstwie wyborczym będzie zwołanie pospolitego ruszenia i wymarsz "na  Moskwę", co jest kompletną bzdurą - podkreślił. -

- Dla Polski najlepsze są zawsze polskie rozwiązania i polska droga, tak  jak Węgrzy zaczęli podążać "drogą węgierską". Zwrot prezesa Kaczyńskiego,  że „będziemy mieli w Warszawie Budapeszt” oznacza właśnie podążanie drogą  polskiej racji stanu, działanie na rzecz wspólnego dobra wszystkich  Polaków, a nie automatyczne kopiowanie wszystkiego, co robią rządzący na  Węgrzech - powiedział Leszek Dobrzyński.

- Każde z państw ma swoje odmienne uwarunkowania geopolityczne i, jak  pokazała historia, samo powielanie zagranicznych wzorców często przynosi  zupełnie inne efekty - dodał poseł PiS w rozmowie z Onetem.

  Poręba: kontakty energetyczne UE są ściśle związane z Rosją

Z kolei eurodeputowany Tomasz Poręba ocenia, że działania Orbana należy  interpretować w szerszej perspektywie, uwzględniając kondycję ekonomiczną  i potencjał energetyczny jego kraju. -Krótko mówiąc, Węgry nie są w stanie  prowadzić samodzielnej polityki w tym obszarze, stąd prawdopodobnie  decyzja Orbana o zacieśnianiu współpracy energetycznej z Rosją - podkreśla  w rozmowie z Onetem.

-Trzeba pamiętać, że niestety kontakty energetyczne UE są dziś ściśle  związane z Rosją, czego dobitnym przykładem jest gazociąg Nordstream.  Dzieje się tak za zgodą UE, przy zupełnie biernej postawie takich krajów  jak Polska - zaznaczył polityk PiS. - A Orban zdaje sobie sprawę, że UE,  poprzez przyzwolenie na ekspansję Gazpromu, nie daje takim krajom jak  Węgry innej alternatywy - dodał.

Poręba, komentując wyrażane wcześniej uznanie polityków PiS dla Orbana,  stwierdził, że “węgierska droga", czyli "sposób podźwignięcia państwa z  zapaści", stanowi niewątpliwie inspirację dla wielu przywódców, których  celem jest troska o interes narodowy. Eurodeputowany zastrzegł jednak, że  uznanie dla reform Orbana, nie oznacza, iż Prawo i Sprawiedliwość   bezkrytycznie traktuje wszystko, co dzieje się na Węgrzech.

  "Współpraca Budapesztu i Moskwy budzi zaniepokojenie"

- Z jednej strony zdajemy sobie sprawę, że położenie Węgier i brak  naturalnych surowców energetycznych powodują, że Orban szuka rozwiązań,  które są najkorzystniejsze z perspektywy jego kraju. Z drugiej jednak  strony bliska współpraca z Rosją budzi zaniepokojenie - stwierdził Tomasz  Poręba.

- Sytuacja Polski jest zupełnie inna - dysponujemy złożami gazu łupkowego  i najwyższy czas, by rząd Tuska wziął się w tej sprawie do roboty.  Ostatnie bowiem lata to dla łupków w Polsce czas zupełnie stracony. Cieszy  się z tego Rosja, a my, na potęgę, marnujemy szanse rozwojowe -  zaakcentował europoseł PiS w rozmowie z Onetem. #
Ze strony:
http://tnij.org/qyfqxgu

--
stevep
-- -- -
Używam klienta poczty Opera Mail: http://www.opera.com/mail/

T??umaczenie PiS-u z polskiego na polski.

Nowy film z video.banzaj.pl wicej »
Redmi 9A - recenzja budetowego smartfona