Grupy dyskusyjne   »   pl.misc.samochody   »   UrzÄ™dowa masa pojazdu...??

Urzędowa masa pojazdu...??

Data: 2015-09-24 11:32:43
Autor: J.F.
Urzędowa masa pojazdu...??
Użytkownik "Marek"  napisaÅ‚ w wiadomoÅ›ci grup dyskusyjnych:almarsoft.693093300979449936@news.neostrada.pl...
I tutaj zaczyna się najciekawsze, urzędnik stwierdza, że "masa urzędowa" nie musi zgadzać się z masą rzeczywistą, ale nie może przekraczać masy określonej w przepisach (!?!?). Urzędnik sugeruje, aby diagnosta wpisał masę zgodną z przepisami (???) i wszystko będzie dobrze. Co to za twór ta "masa urzędowa", która nie musi się zgadzać z rzeczywistą masą pojazdu??? Czy może "masa urzednicza" upadła na głowę?

Niekoniecznie. Typ pojazdu jest homologowany. Ma wiec jakas mase wlasna. Zatwierdzona urzedowo.
A potem chocby blacha przyjdzie 0.01 mm grubsza i konkretne auto bedzie wazylo wiecej.

Ale poniewaz mamy osobne przepisy w zaleznosci od masy, to moze producent musi uwzglednic mozliwe tolerancje i zglosic maksymalna mozliwa mase wlasna.

W dodatku mam spore watpliwosci co do tej masy wlasnej - jakies strasznie duze mi sie niektore wydaja.
Podaja z pelnym zbiormikiem paliwa i urzedowymi 80kg kierowcy ? A moze jeszcze 20kg bagazu ? Czy dodaja sobie 20% rezerwy - bo w osobowych to zazwyczaj bez znaczenia...

Historia miała dalszy ciąg. Skorygowano masę i oddano dowód. Po pewnym czasie innemu urzędnikowi z tego urzędu ta sprawa tak pomyślnie załatwiona dla petenta spędzała sen z powiek stąd wymyślił wzór na masę całkowitą sumując masę max liczby pasażerów i domniemaną masę bagażu 20kg. Z tego wzoru mu wyszło, że ów autobus ma za dużo siedzeń przez co pełen przekroczy jednak dopuszczalna masę 18000 i wezwał przedsiębiorcę do oddania dowodu i wyjęcia kilku siedzeń. Tego to już nie chce mi się komentować...

Czemu ? Skoro dopuszczalna masa calkowita wynosi 18t, a autobus wazy 16t i ma np 40 miejsc ... to niech wlasciciel bedzie wdzieczny urzednikom, ze go ustrzegli przed uzywaniem pojazdu z przekroczonym DMC.

Nie wiem czy 18t stanowi jakis istotny prog, ale niektorych radze nie przekraczac, nawet o 1kg.

PrzedsiÄ™biorca dowodu oddać nie chciaÅ‚ i powstaÅ‚ pisemny pinpong. W koÅ„cu urzÄ…d dopuÅ›ciÅ‚ gdy siÄ™ okazalo, że urzÄ™dnika wprowadziÅ‚ w pole inny urzÄ™dnik z ministerstwa transportu, który podsunÄ…Å‚ mu nieistniejÄ…cy przepis na domniemanÄ… wagÄ™ bagażu. Ministerstwo w konfrontacji z tvn nie poczuÅ‚o siÄ™  już do solidarnoÅ›ci z urzÄ™dnikiem z wydziaÅ‚u komunikacji (dziwne). Wyparlo sie, że istnieje przepis na wagÄ™ bagażu i tym wyprowadziÅ‚o w pole urzÄ™dnika wydziaÅ‚u komunikacji wytrÄ…cajÄ…c mu oręż w walce z niesfornym przedsiÄ™biorcÄ….

A ten lokalny to jakas d*. Nie sprawdzil przepisu ? Nie podal w podstawie prawnej ?
No chyba ze podal, ale przepis uchylono.

Kolejne pytanie to czy ITD nie przeszkadza, że pojazd ma na tabliczce 18700 a w dowodzie 18000?

A powinno przeszkadzac.

Że stan faktyczny (fizyczny) pojazdu jest inny niż w dowodzie?

Stad moze waga urzedowa. A i wagi ITD maja ograniczona dokladnosc, szczegolnie te "drogowe".

J.

Urzędowa masa pojazdu...??

Nowy film z video.banzaj.pl wiêcej »
Redmi 9A - recenzja bud¿etowego smartfona