Grupy dyskusyjne   »   pl.rec.rowery   »   Walka z wkładem suportowym

Walka z wkładem suportowym

Data: 2015-08-01 09:31:15
Autor: Yogi\(n\)
Walka z wkładem suportowym
Użytkownik "PeJot" <PeJot_slepy_adres@nigdzie.pl> napisał w wiadomo¶ci news:md502h$512$1node1.news.atman.pl...
Czołem.

Walczę ze zniszczonym i zapieczonym na amen wkładem suportowym, klasycznym na łożyskach maszynowych. Wygl±da na zwykłego anglika, lewa strona poddała się bez walki, natomiast prawy adapter nie chce pu¶cić. Penetrant użyty, klucze gn± się, nawet imadło się poddaje. Zastanawiam się jakby drania podej¶ć inaczej, mianowicie spróbować usun±ć wkład, bez ruszania zapieczonego adaptera, a potem próbować ruszyć sam adapter. Wkład chciałbym wyci±gn±ć z mufy ci±gn±c go w lewo, posługuj±c się gwintem M8x1 w osi suportowej. Ryzykuję zerwanie tej ¶ruby albo uszkodzenie mufy w ramie. Jakie¶ inne pomysły ?

Odgrzewam kotleta, ale wczoraj przerabiałem temat, więc się podzielę.

Mój przypadek dotyczył zapieczonej miski po prawej stronie, w do¶ć starym suporcie (klasyczny anglik, bez kartridża, koszyczki itp. - rower z połowy lat dziewięćdziesi±tych, rama hi-ten). Nie pomógł penetrant, nie pomógł przecinak, imadło odpadało ze względu na zbyt mały wypust (bo to miska bez wielowypustu, tylko z dwoma "spłaszczeniami" po przeciwległych stronach, co¶ jak tutaj, ale z odwrotnym gwintem: http://1.bp.blogspot.com/-DbF9IQh8X4I/Uzh7_-G7FbI/AAAAAAAACGc/yxXxILt0HGA/s1600/pol_pl_Miska-mechanizmu-wkrecana-stala-prawa-6770_3.jpg - w zasadzie nie było dobrego sposobu na odkręcenie. Lewa "poszła" bez najmniejszych problemów.
 Pomogła ¶ruba przełożona przez mufę z drugiej strony, nakrętka z prawej (czyli cało¶ć ¶ci¶nięta poprzez dokręcenie nakrętki) i skakanie po grzechotce. W sumie najwięcej czasu zajęło mi póĽniej odkręcenie ¶ruby od wyjętej miski (strata niewielka, ale miałem tylko jedn± o tej ¶rednicy i długo¶ci - krótka, więc postanowiłem zachować j± na przyszło¶ć). Sposób prosty, choć skuteczny tylko w wypadku odwrotnego gwintu.
Swoj± drog±, tak zasyfiałego (zardzewiałego) wnętrza mufy jeszcze nie widziałem.

--
Yogi(n)

Data: 2015-08-01 11:24:19
Autor: Piotr Rogoza
Walka z wkładem suportowym
Dnia Sat, 01 Aug 2015 09:31:15 +0200, Yogi\(n\) napisał(a):

Swoją drogą, tak zasyfiałego (zardzewiałego) wnętrza mufy jeszcze nie
widziałem.
Jak bardzo? Zdjęcie się jakieś zrobiło?




--
piecia aka dracorp
pisz na: piotr kropka rogoza at wp kropka eu

Data: 2015-08-01 14:43:05
Autor: Yogi\(n\)
Walka z wkładem suportowym
Użytkownik "Piotr Rogoza" <imie.nazwisko@wp.eu> napisał w wiadomości news:mpia92$nb5$1dont-email.me...
Dnia Sat, 01 Aug 2015 09:31:15 +0200, Yogi\(n\) napisał(a):

Swoją drogą, tak zasyfiałego (zardzewiałego) wnętrza mufy jeszcze nie
widziałem.
Jak bardzo? Zdjęcie się jakieś zrobiło?

Niestety. Ale kulki z jednej strony całkowicie suche, z drugiej całkowicie zalepione mieszaniną smaru i rdzy. Ośka miała luz rzędu milimetrów (nie wiem, 3-4 przynajmniej) przy prawie całkowicie wkręconej lewej misce. Kulki w koszyczkach, więkoszość w kształcie bardziej sześciennym niż kulistym. Na dnie mufy ok 1,5-2mm rdzy, suchej, ani śladu smaru. Na górze prześwitywała stal, tak od 3/4 wysokości sama rdza. Na szczęście gwinty w porządku, tj. tam nie zardzewiało. Nie było to demontowane od nowości zapewne, ktoś tylko dokręcał lewą miskę.

--
Yogi(n)

Walka z wkładem suportowym

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfona