Grupy dyskusyjne   »   pl.soc.polityka   »   ¯a³osna rocznica najgorszego prezydenta

¯a³osna rocznica najgorszego prezydenta

Data: 2012-04-18 21:43:41
Autor: Przemys³aw W
¯a³osna rocznica najgorszego prezydenta
Zakoñczy³y siê uroczysto¶ci zwi±zane z drug± rocznic± pogrzebu Lecha i Marii Kaczyñskich na Wawelu. Uczestnicy (oko³o 3 tys. osób) w pochodzie przeszli pod Krzy¿ Katyñski. W jego pobli¿u demonstrowali sympatycy ruchu Obywatelski Wawel (150 osób). Po godz. 20 obydwie grupy przemaszerowa³y na Rynek G³ówny. Tutaj ostre przemówienie wyg³osi³ Antoni Macierewicz. - Wiemy, kto d±¿y³ za wszelk± cenê, by prezydent nie móg³ pojawiæ siê w Katyniu! - powiedzia³ pose³ PiS.

Godz. 20:45 Koniec

Koniec przemówieñ. Ludzie rozchodz± siê. Na Rynku nie by³o ju¿ cz³onków Obywatelskiego Wawelu. Mieli zgodê na zgromadzenie tylko pod Wawelem.

Godz. 20:35 Sakiewicz: Jeszcze nas nie bij±

Teraz kolej na Tomasza Sakiewicza, redaktora naczelnego "Gazety Polskiej": - Polacy s± og³upieni, ale powoli siê budz±, pod sztandarami jeszcze nas nie bij±, ale ju¿ cenzuruj±. Tusk upodabnia siê do komunistycznej w³adzy. Niech pan pamiêta [Tomasz Sakiewicz zwraca siê do Donalda Tuska], ¿e jest Polakiem i ¶lubowa³ Polsce, a nie Berlinowi i Moskwie.

Aplauz.


Godz. 20:25 Macierewicz: Wiemy, kto doprowadzi³ do tego, by prezydent pozosta³ bezbronny

Antoni Macierewicz zabiera g³os. Kto spodziewa³ siê, ¿e bêdzie ostro, nie myli³ siê.

Macierewicz mówi m.in. - Chcemy dzi¶ powiedzieæ Polakom, ¿e przywrócimy prawdê, prawo i sprawiedliwo¶æ. Fakty znamy... Wiemy, kto d±¿y³ za wszelk± cenê, by prezydent nie móg³ pojawiæ siê w Katyniu! Wiemy, kto doprowadzi³ do tego, by prezydent pozosta³ bezbronny! Wiemy, kto pozwoli³ na to, by ten samolot nie móg³ w ogóle odlecieæ!

I dodaje jeszcze: - Chcemy dobrem z³o zwyciê¿aæ. Pamiêæ o prezydencie jest ¶wiêta i ona doprowadzi do odbudowy Polski.

T³um reaguje owacj±.

Godz. 20:15 Szyd³o, Macierewicz, Fotyga...

Pochód zatrzyma³ siê pod Wie¿± Ratuszow± na Rynku G³ównym. G³os zabra³a Beata Szyd³o: - W tej chwili polska w³adza nie chce, by pamiêæ o Smoleñsku trwa³a - przemawia do 3 tys. osób.

G³os zabierze równie¿ Antoni Macierewicz. Obok niego stoi Anna Fotyga.

Godz. 19.50

Skoñczy³o siê spotkanie pod Krzy¿em Katyñskim. Pochód wyruszy³ w stronê Rynku G³ównego. Uczestnicy wykrzykuj±: Wolna Polska; Raz sierpem, raz m³otem czerwon± ho³otê.

Godz. 19.45

Przemówienie Jaros³awa Kaczyñskiego pod krzy¿em katyñskim: - Lech i Maria Kaczyñscy chcieli jednego: niepodleg³ej i sprawiedliwej Polski. Ten testament my musimy realizowaæ i bêdziemy go realizowaæ zwyciê¿aj±c z³o dobrem. Dobro w Polsce musi zwyciê¿yæ, a ono jest ¶ci¶le zwi±zane z prawd±, a prawda jest coraz bli¿ej.

Tu¿ przed prezesem PiS g³os zabra³a Ma³gorzata Wassermann, córka Zbigniewa Wassermanna, tragicznie zmar³ego w katastrofie pod Smoleñskiem. - Jestem pewna, ¿e chwila, gdy Bóg zwróci nam woln± ojczyznê, jest coraz bli¿sza.

godz. 19.25 Hymn ucisza protestuj±cych

Jaros³aw Kaczyñski z³o¿y³ kwiaty pod Krzy¿em Katyñskim. Andrzej Duda zachêca³ t³um, by krzyczeli: Solidarno¶æ!

Po z³o¿eniu kwiatów ks. Krzywda rozpocz±³ nabo¿eñstwo modlitw± "Ojcze nasz". Protestuj±cy z Obywatelskiego Wawelu nie przerwali swojej akcji. Gwi¿d¿±, skanduj±. - Nie staæ was na nic wiêcej? Tylko przeszkadzacie w tej piêknej uroczysto¶ci - wo³ali do nich uczestnicy zgromadzenia pod Krzy¿em.

Kontrmanifestanci milkn± dopiero, gdy grupa pod krzy¿em intonuje hymn Polski. Obydwie grupy zgodnie ¶piewaj± "Mazurka D±browskiego".

Andrzej Duda mówi³: Tu jest Polska, tu gdzie my stoimy. T³um odpowiedzia³ skanduj±c: "Tu jest Polska, tu jest Polska"

19.15. Pod Krzy¿em Katyñskim



Jaros³aw Kaczyñski pojawi³ siê ju¿ na placu, na którym stoi krzy¿ katyñski. S³ychaæ g³o¶ne skandowanie: "Jaros³aw, zabierz brata".

Zwolennicy prezesa PiS bij± brawo i skanduj±: Jaros³aw!

19.10 "Krzy¿ katyñski, nie Kaczyñski"

Uczestnicy mszy opuszczaj± katedrê, schodz± z Wawelu na plac, na którym stoi krzy¿ katyñski. Po jednej stronie widz± na telebimach transmisjê uroczysto¶ci w Telewizji Trwam, s³ysz± patriotyczne pie¶ni, widz± antyrz±dowe transparenty. Z drugiej strony dobiegaj± ich g³o¶ne gwizdy i okrzyki kilkudziesiêcioosobowej grupy z Obywatelskiego Wawelu. Ci skanduj± "Krzy¿ Katyñski, nie Kaczyñski"


19.00 Pochód i okrzyki

Zakoñczy³a siê msza ¶w. na Wawelu. Jaros³aw Kaczyñski wraz z bratanic± Mart± przeszli na modlitwê prywatn± do krypty. Pozostali uczestnicy uroczysto¶ci przechodz± pod Krzy¿ Katyñski.

Kontrdemonstranci z Obywatelskiego Wawelu stoj± za kordonem policji. S³ychaæ gwizdy i okrzyki (np. "Do Warszawy"). Skutecznie zag³uszaj± je jednak nadawane przez g³o¶niki piosenki, dochodz±ce od strony pochodu zmierzaj±cego z Wawelu pod Krzy¿.


18:40 Cynamonowa m³odzie¿

Cz³onkowie ruchu Obywatelski Wawel zabrali ze sob± transparenty o tre¶ci "Wawel bez polityków" i "Wawel w³asno¶ci± narodu". - Nie mo¿e byæ tak, ¿e o pogrzebie pañstwowym decyduje rodzina - t³umacz± swoje motywacje zgromadzeni. Na razie obywa siê bez powa¿nych incydentów. Jedynie przeje¿d¿aj±cy na rowerze mê¿czyzna zapyta³ zgromadzonych czy s± cz³onkami Ruchu Palikota. Gdy us³ysza³, ¿e s± apolityczni stwierdzi³: "By³a bananowa m³odzie¿, teraz jest cynamonowa" i odjecha³.


Kontrmanifestacja pod Wawelem



Zebrani powtykali w trawê powtykali chor±giewki z napisem "Kardynalny b³±d - 18 kwietnia 2010".


18:15 Kontrmanifestacja

Na ul. Podzamcze zaczynaj± siê zbieraæ sympatycy ruchu Obywatelski Wawel. Na miejscu pojawi³a siê m.in. Luiza Handzlik, mama pó³torarocznego Adasia. - Dwa lata temu byli¶my na ul. Franciszkañskiej protestowaæ przeciwko pogrzebowi na Wawelu. Ada¶ by³ wtedy w moim brzuchu - opowiada Luiza Handzlik. W tym roku Ada¶ we¼mie wraz z rodzicami w kontrmanifestacji siedz±c w przyozdobionym specjalnie na tê okazjê wózku.


 18:00 Msza ¶wiêta

Na placu Adama Studziñskiego ustawiona jest du¿a scena z telebimem, na którym wy¶wietlana by³a transmitowana przez TV Trwam msza ¶w., któr± celebrowa³ bp. Szkodoñ. - Wolno¶æ i prawdê zdobywa siê w trudach. A dzi¶ wspominaj±c Smoleñsk i Katyñ musimy pamiêtaæ o obronie krzy¿a - powiedzia³ podczas kazania Szkodoñ. Relacjê z mszy na placu ogl±da³o ok. 300 osób.


Druga rocznica pogrzebu na Wawelu



17:30 Na Wawelu

Na Wzgórzu Wawelskim gromadz± siê uczestnicy mszy ¶w., która zostanie odprawiona w Archikatedrze Wawelskiej. W oczekiwaniu na uroczysto¶ci mo¿na zakupiæ, za piêæ lub siedem z³otych, przypinkê z has³em "Lech Kaczyñski - mój prezydent", b±d¼ parasolkê w barwach narodowych. Rozdawana jest Gazeta Polska.

Na Wawelu pojawi³o siê wielu sympatyków PiS z ró¿nych miejsc w kraju. Zauwa¿yli¶my transparenty m.in. z gminy Micha³owice, Warszawy i Chorzowa. Czê¶æ osób niesie flagi ozdobione kirem. Niektórzy z uczestników postanowili odwiedziæ te¿ kryptê, w której pochowani zostali Kaczyñscy.


16:20 Beata Szyd³o: Krzykacze nie zag³usz± pamiêci

Sympatycy Lecha Kaczyñskiego s± zniesmaczeni tym, ¿e za dwie godziny pod Wawelem spotkaj± siê dwie manifestacje: ta patriotyczna, która spod Krzy¿a Katyñskiego przejdzie na Rynek oraz kontrmanifestacja, domagaj±ca siê "odpolitycznienia" Wawelu i protestuj±ca przeciwko pochowaniu tam pary prezydenckiej.

Prof. W³odzimierz Bernacki, ma³opolski koordynator Ruchu Spo³ecznego im. Lecha Kaczyñskiego: - Rozumiem, ¿e prezydent Krakowa Jacek Majchrowski nie móg³ zabroniæ organizacji dwóch manifestacji w tym samym czasie i przestrzeni. Prawo na to zezwala. Ale jestem zniesmaczony postaw± organizatorów tej kontrmanifestacji - prosty szacunek do zmar³ych wymaga³by powstrzymania siê od takich dzia³añ!

Pos³anka Beata Szyd³o: - Nawet grupy krzykaczy nie s± w stanie zag³uszyæ pamiêci o Lechu Kaczyñskim.

15:15 Kaczyñski: Musimy wierzyæ w zwyciêstwo


Jaros³aw Kaczyñski na konferencji [ZOBACZ ZDJÊCIA]

- Musimy wygraæ. Mo¿e nie jutro, mo¿e nie za rok, ale musimy zrobiæ to szybko. Tak, aby dzisiejsze m³ode pokolenie nie zosta³o upodlone bie¿±c± polityk± - mówi³ Jaros³aw Kaczyñski do t³umu zebranych podczas kongresu.

Prezes PiS podkre¶la³, ¿e najwa¿niejsza jest wiara w zwyciêstwo. Nawo³ywa³ te¿ swoich zwolenników do "rewolucji moralnej". - Taka rewolucja wybuch³a w latach 60. XIX w. i doprowadzi³a do powstania styczniowego. Ówczesne elity bawi³y siê, nie dostrzegaj±c powszechnego zniewolenia - grzmia³ Kaczyñski. - Podobna rewolucja nast±pi³a w latach 80. XX w., a ogromn± rolê odegra³ w niej Jan Pawe³ II.

15:00 Kaczyñski: Medal bêdê móg³ pokazaæ mamie

Jaros³aw Kaczyñski otrzyma³ medal "Z³o dobrem zwyciê¿aj". Prezesowi PiS przyzna³ go Ogólnopolski Komitet Pamiêci ks. Jerzego Popie³uszki. Uzasadnienie: za strze¿enie pamiêci o mêczennikach i bohaterach

Kaczyñski dziêkowa³: - To niezwyk³a niespodzianka, nie wiedzia³em o tym. Ksi±dz. Popie³uszko to jeden z prawdziwych bohaterów polskiej wolno¶ci, którego ¿ycie sta³o siê ofiar±. Bêdê móg³ ten order pokazaæ mamie, a w innym sensie równie¿ mojemu bratu. Jest to dla mnie czym¶ zobowi±zuj±cym. Do koñca.

Tak by³o rok temu

Podczas ubieg³orocznych obchodów rocznicy pogrzebu pary prezydenckiej w Krakowie by³o bardzo gor±co.

Z powodu problemów zdrowotnych Jadwigi Kaczyñskiej, do Krakowa nie dotar³ prezes PiS Jaros³aw Kaczyñski, zast±pi³a go Marta Kaczyñska. Wraz z kilkutysiêcznym t³umem maszerowa³a w pochodzie spod Ko¶cio³a Mariackiego, pod Krzy¿ Katyñski. Uczestnicy pochodu nie¶li ze sob± pochodnie i wykrzykiwali antyrz±dowe has³a. - Przysz³am, by podziêkowaæ za determinacjê. Dziêki Wam trwa pamiêæ o moim tacie - mówi³a w ubieg³ym roku pod Krzy¿em. Zebrani w odpowiedzi zakrzyknêli: "Zwyciê¿ymy".

Rok temu nie oby³o siê bez konfrontacji z ruchem Obywatelski Wawel. Pod Krzy¿em Katyñskim zwolennicy Lecha Kaczyñskiego spotkali siê z przeciwnikami jego pochówku na Wawelu. Wtedy blisko 300 sympatyków ruchu Obywatelski Wawel gwizdami i okrzykami usi³owa³o zak³óciæ uroczysto¶ci, skanduj±c m.in. "Wawel królów nie prezesa".



14:25 Manifestacja i kontrmanifestacja

Czy politycy PiS nie obawiaj± siê, ¿e uroczysto¶ci z okazji 2. rocznicy pogrzebu pary prezydenckiej nie zak³óci kontrmanifestacja organizowana przez Obywatelski Wawel?

Beata Szyd³o: - Nawet grupy krzykaczy nie s± w stanie zak³óciæ pamiêci o Lechu Kaczyñskim.

14:15 Kiedy wyst±pienie Jaros³awa Kaczyñskiego?

Od organizatorów konferencji dowiadujemy siê, ¿e wyst±pienie prezesa PiS Jaros³awa Kaczyñskiego przewidywane jest po godz. 15.


14:00 Ewa Stankiewicz: ¯yjemy w miêkkim re¿imie

W trakcie panelu g³os zabra³a Ewa Stankiewicz, re¿yserka m.in. "Trzech kumpli" i "Solidarnych 2010": - Po 10 kwietnia mamy twarde dowody, ¿e nie ¿yjemy w demokracji, to forma miêkkiego re¿imu. Nie uwa¿am siê za osobê niez³omn±, raczej wkurzon±. Przed katastrof± nie przysz³oby mi do g³owy, ¿e ¿yjê w kraju, który nie jest demokratyczny ani suwerenny. Choæ by³y sygna³y, mam na my¶li np. historiê bohaterów mojego filmu "Trzech kumpli". Temu, który okaza³ siê najwiêksz± ¶wini±, donosicielem, najlepiej powodzi³o siê w Polsce. By³ autorytetem dla wielu dziennikarzy, takich np. jak Katarzyna Kolenda-Zaleska.

13:40 Nie jeste¶my dinozaurami


W filharmonii rozmawiamy z Ann± Fr±czek, wydawc± regionalnych miesiêczników "Skawiñski Rynek", "My¶lenicki Rynek", "Wielicki Rynek". Prosi, by ludzi my¶l±cych tak jak ona, przychodz±cych co miesi±c na obchody katastrofy, nie traktowaæ jak wariatów i histeryków. - Mamy wykszta³cenie, zawody, rodziny. Nie jeste¶my dinozaurami. Dlaczego wierzê, ¿e to by³ zamach? Znaj±c historiê stosunków polsko-rosyjskich, nigdy nie uwierzê w brak winy po stronie s±siada ze wschodu. Jestem mi³o¶niczk± Marii i Lecha Kaczyñskich. Za prezydentury Lecha Kaczyñskiego by³am dumna, ¿e jestem Polk±. Czu³am siê w Polsce dobrze.

13:00 Smoleñsk pozostaje otwarta ran±

- Nadal niejasne pozostaj± przyczyny smoleñskiej katastrofy, a odpowiedzi zastêpuj± k³amstwa i szyderstwa - powiedzia³ minister Maciej £opiñski, który otworzy³ konferencjê "Jak byæ niez³omnym".

Nie brakowa³o ostrych s³ów i politycznych rozliczeñ. Minister Maciej £opiñski pyta³: - Kogo boi siê premier i jego Platforma?

I prêdko sam sobie odpowiedzia³: - Pewne jest, ¿e Donald Tusk ze znanych sobie powodów boi siê Putina o Lecha Kaczyñskiego, bêd±cego symbolem wolnej Polski - powiedzia³ minister £opiñski. Dalej t³umaczy³, ¿e bilans po katastrofie jest... katastrofalny. - Nadal niejasne pozostaj± jej przyczyny, a odpowiedzi zastêpuj± k³amstwa i szyderstwa. Smoleñsk pozostaje otwarta ran± - pointowa³ minister.


12:45 W Filharmonii kotyliony

Za chwilê rozpoczn± siê uroczysto¶ci w Filharmonii Krakowskiej. Na miejscu s± ju¿ m.in. pos³owie Andrzej Duda i Ryszard Terlecki. Oko³o stu osób oczekuje na pocz±tek konferencji. Uczestnikom rozdawane s± kolorowe kotyliony z podobizn± Lecha Kaczyñskiego. Na telebimie wy¶wietlane s± zdjêcia z pogrzebu.


12:30 Romanowski: Wawel to b³±d kardyna³a Dziwisza

Pochowanie pary prezydenckiej na Wawelu by³o najgorsz± decyzj± w pos³udze kardyna³a Stanis³awa Dziwisza. Ale bêdê sta³ w pierwszym szeregu protestuj±cych, je¶li pojawi± siê postulaty, by j± zmieniæ i przenosiæ trumny z Wawelu -mówi prof. Andrzej Romanowski , publicysta, redaktor naczelny Polskiego S³ownika Biograficznego.


12:20 Pod Filharmoni±

O godz. 12.30 w Filharmonii Krakowskiej odbêdzie siê konferencja pt; "Jak byæ niez³omnym w dzisiejszej Polsce". Udzia³ w niej zapowiedzia³ Jaros³aw Kaczyñski.

Program obchodów rocznicy pogrzebu

Na godz. 17:30 zaplanowano mszê ¶wiêt± w Archikatedrze Wawelskiej. Jej uczestnicy oko³o godz. 18:30 przejd± pod tzw. Krzy¿ Katyñski, gdzie g³os zabierze Jaros³aw Kaczyñski. Potem przemaszeruj± pod Wie¿ê Ratuszow±, gdzie przemawiaæ maj± m.in. Antoni Macierewicz oraz Tomasz Sakiewicz. Organizatorzy licz±, ¿e w marszu we¼mie udzia³ ok. 10 tys. osób.

Obywatelski Wawel

O godzinie 18:15 na ul. Podzamcze/Kanonicza (przy wej¶ciu na Wawel) zebraæ siê maj± sympatycy ruchu Obywatelski Wawel, który rok temu zak³óci³ rocznicowe obchody. Organizatorzy kontrmanifestacji zachêcaj±, by zabraæ ze sob± kamizelki odblaskowe, gwizdki, grzechotki (np. butelki PET wype³nione kamykami), flagê narodow±, megafony, pistoleciki produkuj±ce bañki mydlane i "inne obowi±zkowe atrybuty aktywnego manifestanta" - czytamy na stronie internetowej Obywatelskiego Wawelu.

Utrudnienia w ruchu

W zwi±zku z uroczysto¶ciami mog± wyst±piæ utrudnienia w ruchu na trasie przemarszu: Wawel (wyj¶cie Bram± Herbow±), ul. Podzamcze, Plac O. Studziñskiego, ul. Grodzka, Rynek G³ówny - pod Wie¿ê Ratuszow±. Zale¿nie od liczby uczestników mo¿e doj¶æ do opó¼nieñ w kursowaniu tramwajów przeje¿d¿aj±cych wieczorem przez pl. Wszystkich ¦w.



Wiêcej... http://wyborcza.pl/1,75248,11562499,Burzliwe_obchody_2__rocznicy_pogrzebu_Lecha_i_Marii.html?as=4&startsz=x#ixzz1sQGoVycR



Przemek

--

"Istnieje przedsiêbiorstwo produkuj±ce k³amstwa - PiS jako partia i "Gazeta Polska", media o. Rydzyka jako narzêdzie propagandy.
 I nie chodzi tu tylko o k³amstwo smoleñskie, ale o k³amstwa dotycz±ce wielu innych spraw:  domniemanego obecnego rozbioru Polski, mitycznego dorobku politycznego Lecha Kaczyñskiego,
krzywdy ludzkiej, która jest wszechobecna i celowo implementowana."

Data: 2012-04-19 08:52:59
Autor: Pan hrabia Bobrowski
¯a³osna rocznica najgorszego prezydenta

U¿ytkownik "Przemys³aw W" <Broñmy RP przed pisem@...pl> napisa³ w wiadomo¶ci news:jmn5hf$if1$1inews.gazeta.pl...
Zakoñczy³y siê uroczysto¶ci zwi±zane z drug± rocznic± pogrzebu Lecha i Marii Kaczyñskich na Wawelu. Uczestnicy (oko³o 3 tys. osób) w pochodzie przeszli pod Krzy¿ Katyñski. W jego pobli¿u demonstrowali sympatycy ruchu Obywatelski Wawel (150 osób). Po godz. 20 obydwie grupy przemaszerowa³y na Rynek G³ówny. Tutaj ostre przemówienie wyg³osi³ Antoni Macierewicz. - Wiemy, kto d±¿y³ za wszelk± cenê, by prezydent nie móg³ pojawiæ siê w Katyniu! - powiedzia³ pose³ PiS.

Ka¿dy zna odpowied¼: jego brat Jaros³aw.

BBR

Data: 2012-04-19 08:56:37
Autor: A. Filip
Przemysław W(arzywny): Żałosna rocznica najgorszego prezydenta (Wałęsy?)
Przemysław W <Brońmy RP przed pisem@...pl> pisze:
Zakończyły się uroczystości związane z drugą rocznicą pogrzebu Lecha i
Marii Kaczyńskich na Wawelu. Uczestnicy (około 3 tys. osób) w
pochodzie przeszli pod Krzyż Katyński. W jego pobliżu demonstrowali
sympatycy ruchu Obywatelski Wawel (150 osób). Po godz. 20 obydwie
grupy przemaszerowały na Rynek Główny. Tutaj ostre przemówienie
wygłosił Antoni Macierewicz. - Wiemy, kto dążył za wszelką cenę, by
prezydent nie mógł pojawić się w Katyniu! - powiedział poseł PiS.
[...]
Więcej... http://wyborcza.pl/1,75248,11562499,Burzliwe_obchody_2__rocznicy_pogrzebu_Lecha_i_Marii.html?as=4&startsz=x#ixzz1sQGoVycR

To Lech Falandyzowacz Wałęsa nie był gorszym prezydentem RP3?
[O ile nie wliczać "prezydenta" Jaruzelskiego Wojciecha ]

http://pl.wikipedia.org/wiki/Falandyzacja_prawa

Data: 2012-04-19 11:05:48
Autor: jadryÅ›
Przemysław W(arzywny): Żałosna rocz nica najgorszego prezydenta (Wałęsy?)
W dniu 2012-04-19 08:56, A. Filip pisze:

To Lech Falandyzowacz Wałęsa nie był gorszym prezydentem RP3?
[O ile nie wliczać "prezydenta" Jaruzelskiego Wojciecha ]

http://pl.wikipedia.org/wiki/Falandyzacja_prawa

Że o Kwaśniewskim nie wspomnisz.. ?

Data: 2012-04-19 15:30:44
Autor: A. Filip
Przemysław W(arzywny): Żało
jadryÅ› <rg@yachoo.com> pisze:
W dniu 2012-04-19 08:56, A. Filip pisze:

To Lech Falandyzowacz Wałęsa nie był gorszym prezydentem RP3?
[O ile nie wliczać "prezydenta" Jaruzelskiego Wojciecha ]

http://pl.wikipedia.org/wiki/Falandyzacja_prawa

Że o Kwaśniewskim nie wspomnisz.. ?

A czy ja ci zabraniam w inny niż ja sposób nie zgadzać się z Warzywnym? :-)

Dla mnie najgorszym prezydentem (po wykluczeniu Jaruzelskiego) był Wałęsa.
Jeśli ty uważasz że był nim Kwaśniewski to potrafię to zrozumieć ze
względu na powrót postkomuny do realnej władzy choć nie ze względu na
samą osobę Kwaśniewskiego.

Data: 2012-04-20 20:52:29
Autor: pluton
¯a³osna rocznica najgorszego prezydenta
Godz. 20:25 Macierewicz: Wiemy, kto doprowadzi³ do tego, by prezydent
pozosta³ bezbronny


Ja mam na ten temat inn± teoriê. To nawet nie jest teoria, tylko
absolutna pewno¶æ.

Otoz Lech nie byl wcale bezbronny!

Poniewaz Lech z Jaroslawem wiedzieli, ze na pokladzie bedzie zdrajca,
ktory wniesie bombe w celu zabicia Lecha, to zaplanowali, ze Lech
wniesie swoja bombe celem unieszkodliwienia zamachowca.

Najbardziej prawdopodobny przebieg zdarzen byl taki:
- zamachowiec wyjal swoja bombe i krzyknal, ze zaraz zabije Lecha
- na to Lech wyciagnal swoja bombe i powiedzial, ze jego bomba
jest wieksza i zeby lepiej zamachowiec sie poddal, bo on-Lech-
odpali swoja bombe i zabije zamachowca
- zamachowiec sie przestraszyl i wyrzucil swoja bombe przez okno
-niestety bomba zawadzila o skrzydlo i wybuchnela
-Lech byl tym tak wstrzasniety, ze jak dzisaj widzimy zostalo to
odczytane jako 2 wstrzasy; I ten wstrzas byl tak silny,
ze Lech upuscil swoja bombe, ktora wybuchnela i go zabila.


--
pozdrawiam
P.L.U.T.O.N.: Positronic Lifeform Used for Troubleshooting and Online
Nullification

¯a³osna rocznica najgorszego prezydenta

Nowy film z video.banzaj.pl wiêcej »
Redmi 9A - recenzja bud¿etowego smartfona