Grupy dyskusyjne   »   pl.rec.rowery   »   "Zarządca drogi" - kto to właściwie jest?

"Zarządca drogi" - kto to właściwie jest?

Data: 2018-10-09 11:05:06
Autor: Rowerex
"Zarządca drogi" - kto to właściwie jest?
Kim jest mityczny "zarządca drogi", który decyduje np. o jej oznakowaniu? Czy jest jakieś konkretne prawo, ustawa, cokolwiek co owemu "zarządcy drogi" daje jakieś prawa, ale też narzuca określone obowiązki?

Opisywałem ostatnio sprawę wadliwego oznakowania infrastruktury rowerowej na nowiutkiej inwestycji drogowej. Przecież to jest żałosne i wręcz absurdalne, że robi się coś niezgodnego z prawem, niezgodnego z projektem, mogącego wprowadzać w błąd, a jednocześnie nikt za to nie odpowiada, a jedyne co można usłyszeć od osób mających na ten temat wiedzę to "należy męczyć _zarządce_drogi_ by poprawił to i tamto"... Do jasnej cholery po ch..j ów "zarządca drogi" dostaje za swoje "wypociny" choćby jeden grosz finansowania, skoro ma wiele rzeczy głęboko w dupie, jak choćby sprawę prawidłowego stawiania znaków - jedyne co się liczy to oddać drogę "w terminie" i strzelić sobie fotkę z politykami w czasie uroczystego otwarcia...  Wkurzyłem się ;-)

Pozdr-
-Rowerex

Data: 2018-10-09 18:19:50
Autor: Piotr Rogoza
"Zarządca drogi" - kto to właściwie jest?
W dniu Tue, 09 Oct 2018 11:05:06 -0700, uzytkownik Rowerex napisal:

Wkurzyłem się ;-)
Nie ty jeden. Sam muszę w końcu zgłosić niedziałającą sygnalizację świetlną. Która się zapala gdy tramwaj przejeżdża lub gdy odpowiednio wcześnie wciśniesz przycisk, którego z resztą nie powinno się naciskać.


--
piecia aka dracorp
pisz na: imie.r.public at gmail dot com

"Zarządca drogi" - kto to właściwie jest?

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Mała ośmiorniczka daje pokaz kamuflażu

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech