Grupy dyskusyjne   »   pl.soc.polityka   »   Zbrodnia w majestacie prawa

Zbrodnia w majestacie prawa

Data: 2014-10-21 23:20:42
Autor: u2
Zbrodnia w majestacie prawa
http://www.aferyprawa.eu/Afery/Zaprocesowani-na-smierc-sprawa-Krystyny-Chojnackiej

Zaprocesowani na 艣mier膰 - sprawa Krystyny Chojnackiej

22 maja 2014 roku w efekcie niekorzystnego wyroku Wojew贸dzkiego S膮du Administracyjnego w Gda艅sku odebra艂a sobie 偶ycie Krystyna Chojnacka. Teraz okazuje si臋, 偶e przy wydawaniu wyroku dosz艂o do szeregu nieprawid艂owo艣ci i by艂 on orzeczony niezgodnie prawem!

Krystyna Chojnacka od pocz膮tku lat 90. prowadzi艂a w Kartuzach (woj. pomorskie) firm臋 Christine, kt贸ra zajmowa艂a si臋 importem, pakowaniem i sprzeda偶膮 kosmetyk贸w. Bardzo szybko, bo ju偶 w 1993 roku urz膮d skarbowy za偶膮da艂 zap艂aty rzekomo zaleg艂ej akcyzy. Chodzi艂o o to, 偶e wed艂ug urz臋dnik贸w fiskusa dzia艂alno艣膰 pa艅stwa Chojnackich by艂a produkcj膮, a nie handlem, wi臋c nale偶a艂a si臋 akcyza, mimo 偶e akcyz臋 zap艂acili oni ju偶 w momencie importu kosmetyk贸w. W rezultacie Chojnaccy, kosztem rozwoju firmy, postanowili p艂aci膰 zaleg艂膮 i bie偶膮c膮 akcyz臋.

Jednak poniewa偶 inne firmy, prowadz膮ce dok艂adnie t臋 sam膮 dzia艂alno艣膰, w wyniku innych interpretacji skarb贸wki akcyzy p艂aci膰 nie musia艂y, wi臋c Chojnaccy tak偶e postanowili o swoje prawa powalczy膰 w s膮dzie. Wtedy w firmie Christina zacz臋艂y si臋 kontrole, przewlek艂e i powtarzane procesy s膮dowe, a sp贸r do dzisiaj nie zosta艂 zako艅czony. 鈥 Ministerstwo [Finans贸w 鈥 TC] wyda艂o instrukcj臋, zgodnie z kt贸ra urz臋dnicy maj膮 jak najd艂u偶ej przeci膮ga膰 spraw臋 na niekorzy艣膰 podatnika, kierowa膰 j膮 do s膮du. S艂owem 鈥 robi膰 wszystko, by nie zwr贸ci膰 mu pieni臋dzy, kt贸re wcze艣niej nies艂usznie zabrali 鈥 m贸wi w tygodniku 鈥濽wa偶am Rze鈥 Jaros艂aw Chojnacki, wsp贸艂w艂a艣ciciel firmy i m膮偶 Krystyny. Tocz膮cy si臋 latami sp贸r z w艂adzami skarbowymi doprowadzi艂 ma艂偶e艅stwo niemal do bankructwa.

W gr臋 wchodz膮 3 mln z艂.

Wyrok z naruszeniem prawa


Przez lata przedsi臋biorcy wygrywali w s膮dach kolejne sprawy, a Izba Celna鈥 sk艂ada艂a odwo艂ania. Ju偶 w 1995 roku przed Wojew贸dzkim S膮dem Administracyjnym w Gda艅sku zapad艂 prawomocny wyrok, w kt贸rym s膮d stwierdzi艂, 偶e firma nie jest w spos贸b ustawowy zobowi膮zana do zap艂aty podatku akcyzowego. Rok p贸藕niej w odpowiedzi minister finans贸w podj膮艂 decyzj臋鈥 kasuj膮c膮 niekorzystne dla niego skutki tego wyroku s膮du, jednocze艣nie zobowi膮zuj膮c Christine do p艂acenia akcyzy!

鈥濿 2003 roku Trybuna艂 Konstytucyjny uzna艂 to dzia艂anie za niekonstytucyjne. Pana podw艂adny Naczelnik Urz臋du Celnego w S艂upsku w decyzjach z dnia 14.03.2005 wykasowa艂 za jednym razem dwa prawomocne wyroki (鈥), uzna艂, 偶e jego ustalenia s膮 wiarygodniejsze ni偶 ustalenia s膮d贸w administracyjnych. [W 2013 roku 鈥 TC] urz臋dnicy Izby Celnej nie odwo艂ali si臋 tak偶e od wyroku (鈥), kt贸ry uznawa艂, 偶e dzia艂anie urz臋dnik贸w przy wydawaniu decyzji by艂o nielegalne, a wydali zupe艂nie now膮 decyzj臋 w dniu 24.01.2014 rozpoczynaj膮c膮 ca艂y nasz 21-letni koszmar od nowa鈥

鈥 napisa艂 Jaros艂aw Chojnacki w li艣cie otwartym do Mateusza Szczurka, ministra finans贸w. W li艣cie Chojnacki stawia tak偶e inne liczne zarzuty organom podatkowym: nielegalne dzia艂ania, 艂amanie prawa, usuwanie dowod贸w z akt sprawy, nietrzymanie si臋 przez urz臋dnik贸w przepis贸w proceduralnych, ustalanie stanu faktycznego w oparciu o b艂臋dny przepis prawa podatkowego, swobodne ocenianie materia艂u dowodowego przez urz臋dnik贸w izby celnej, co by艂o sprzeczne z dokumentami i decyzjami innych urz臋d贸w.

21 maja 2014 roku zapad艂 wyrok oddalaj膮cy skarg臋 przedsi臋biorc贸w na decyzj臋 dyrektora Izby Celnej w Gdyni z 24 stycznia 2014 roku odno艣nie zmiany i uchylenia decyzji ostatecznej. W sytuacji, gdy ma艂偶e艅stwo spodziewa艂o si臋 pozytywnego dla siebie fina艂u, s膮d postanowi艂鈥 zbada膰 j膮 ponownie (po raz siedemnasty!). Nast臋pnego dnia Krystyna Chojnacka, za偶ywaj膮c tabletki, po raz kolejny targn臋艂a si臋 na swoje 偶ycie, tym razem niestety skutecznie. Chojnacki jest pewien, 偶e 偶ona pope艂ni艂a samob贸jstwo z bezsilno艣ci w walce z bezdusznymi urz臋dnikami i to urz臋dnicy s膮 bezpo艣rednio odpowiedzialni za t臋 tragedi臋. Sama Krystyna w li艣cie po偶egnalnym napisa艂a:

鈥濶ie mam si艂y walczy膰 z urz臋dnikami, kt贸rzy za wszelk膮 cen臋 chroni膮 swoje stanowiska nie nara偶aj膮c si臋 Ministerstwu Finans贸w, stosuj膮c praktyki ur膮gaj膮ce zasadom obiektywizmu, zaufania i sprawiedliwo艣ci鈥.

Jednak okazuje si臋, 偶e tamten wyrok z maja zosta艂 orzeczony z naruszeniem prawa. W skardze do Naczelnego S膮du Administracyjnego w Warszawie pe艂nomocnik Jaros艂awa Chojnackiego wymienia wiele nieprawid艂owo艣ci: mi臋dzy innymi, 偶e w rozpoznaniu tej sprawy uczestniczyli s臋dziowie podlegaj膮cy wy艂膮czeniu z mowy ustawy, 偶e dyrektor Izby Celnej w Gdyni nie zastosowa艂 si臋 do wskaza艅 zawartych w prawomocnym wyroku WSA w Gda艅sku, pisze tez o nieprawid艂owej ocenie zgromadzonego materia艂u dowodowego oraz o sprzeczno艣膰 istotnych ustale艅 decyzji ze zgromadzonym w sprawie materia艂em dowodowym.

鈥濸ost臋powanie s膮dowoadministracyjne, w kt贸rym zapad艂 przedmiotowy wyrok jest dotkni臋te kwalifikowan膮 wad膮 niewa偶no艣ci, albowiem w sk艂adzie s膮du orzekaj膮cego zasiadali s臋dziowie wy艂膮czeni od orzekania z mocy ustawy, tj. s臋dzia NSA Ma艂gorzata Tomaszewska (s臋dzia sprawozdawca) i s臋dzia NSA El偶bieta Rischka (przewodnicz膮cy sk艂adu orzekaj膮cego)鈥
鈥 napisa艂 w skardze radca prawny S艂awomir Surdy. A udzia艂 w sk艂adzie orzekaj膮cym s臋dziego wy艂膮czonego z mocy ustawy skutkuje niewa偶no艣ci膮 post臋powania s膮dowoadministracyjnego. 鈥 Okaza艂o si臋, 偶e zgodzie z artyku艂em 18 搂 1 pkt 6a Prawa o post臋powaniu przed s膮dami administracyjnymi s臋dziowie, kt贸rzy do tej pory orzekali w danej sprawie, z mocy ustawy nie mog膮 orzeka膰 w tej samej sprawie. W rozprawie, kt贸ra mia艂a miejsce dzie艅 przed 艣mierci膮 pani Chojnackiej dw贸ch s臋dzi贸w nie by艂o w zwi膮zku z tym uprawnionych do orzekania, poniewa偶 wcze艣niej orzekali.

Dlatego ten wyrok jest niewa偶ny 鈥 komentuje w rozmowie z 鈥濶ajwy偶szym Czasem!鈥 艁ukasz Gojke ze Stowarzyszenia Niepokonani, kt贸rego biznes te偶 zniszczyli urz臋dnicy. Czyli prawdopodobnie mo偶na by艂o unikn膮膰 tej 艣mierci, gdyby tylko urz臋dnicy (je艣li ju偶 nie chcieli dzia艂a膰 w dobrej woli) dzia艂ali zgodnie z prawem!
Konieczna rewizja nadzwyczajna

鈥 Przez wszystkie te lata pisa艂em do kolejnych ministr贸w i rzecznik贸w praw obywatelskich, kt贸rzy zawsze odpowiadali mi frazesami. Ale do艣膰 tego, zw艂aszcza 偶e nigdy nie chcieli艣my z 偶on膮 za艂atwi膰 tylko swojej sprawy. Wykazywali艣my konkretne nieprawid艂owo艣ci, kt贸rych by艂o bardzo du偶o i kt贸re wsz臋dzie mog膮 powa偶nie zaszkodzi膰 polskim przedsi臋biorcom 鈥 m贸wi Chojnacki rozmowie z 鈥濽wa偶am Rze鈥.

Gojke nie jest w stanie przewidzie膰, jak dalej potoczy si臋 ta sytuacja.

鈥 Nie umiem tego powiedzie膰. Nie wiem. Te sprawy urz臋dnicze tocz膮 si臋, urz臋dnicy robi膮 wszystko, 偶eby udowodni膰, 偶e s膮 nieomylni 鈥 m贸wi. 鈥

Pani Chojnacka boksowa艂a si臋 21 lat, a偶 sko艅czy艂a tak, jak sko艅czy艂a.
Ze swoich pieni臋dzy wspomaga艂a bud偶et wyimaginowan膮 akcyz膮, kt贸rej de facto w tym czasie nie by艂o 鈥 偶adna inna firma kosmetyczna jej nie p艂aci艂a. A teraz pa艅stwo twierdzi, 偶e wszystko by艂o w porz膮dku 鈥 dodaje.

鈥 Podatki pa艅stwo ch臋tnie bra艂o, a jak trzeba by firm臋 broni膰 przed cwaniakami, kt贸rzy j膮 bezprawnie wykorzystywa艂y, to pa艅stwa nie ma, prokuratura umarza sprawy 鈥 m贸wi 鈥濶ajwy偶szemu Czasowi!鈥 przedsi臋biorca Boles艂aw Wojtasik, kt贸remu doszcz臋tnie zniszczono Zak艂ady Mi臋sne Bolan w Bydgoszczy i kt贸ry walczy o sprawiedliwo艣膰 od 14 lat.

Urz臋dnicy zniszczyli te偶 firm臋 Irene Janusza Ratomskiego z Kobylnicy spod S艂upska, kt贸ry by艂 producentem zbiornik贸w do samochodowych instalacji gazowych.

鈥 Zosta艂 wyko艅czony tylko dlatego, 偶e komu艣 si臋 co艣 nie podoba艂o 鈥 m贸wi Gojke. 鈥 Chcemy nazywa膰 si臋 zaprocesowani, bo niekt贸rzy 鈥 jak Chojnacka 鈥 po latach ci膮gn膮cych si臋 proces贸w zostali poo prostu zaprocesowani na 艣mier膰. Teraz chcemy wype艂ni膰 testament Chojnackiej, 偶eby nikt wi臋cej nie zosta艂 zaprocesowany na 艣mier膰 鈥 podkre艣la Gojke.

Sk膮d si臋 bierze taka szkodliwa dzia艂alno艣膰 pa艅stwa? 鈥 To, 偶e pa艅stwo w ten spos贸b dzia艂a jest pochodn膮 tego, 偶e urz臋dnicy, prawnicy i politycy wzajemnie gwarantuj膮 sobie bezkarno艣膰. Nawet pope艂niaj膮c b艂臋dy, czasem bardzo kosztowne, nie przyznaj膮 si臋 do nich. Mog膮 robi膰 wszystko, bo maj膮 zagwarantowan膮 bezkarno艣膰. Czy korporacja radc贸w prawnych czy adwokat贸w poda艂a kiedy艣 do s膮du s臋dziego? Nie. Jest cicha zmowa, 偶e jeden drugiemu nie b臋dzie szkodzi艂, 偶eby tuszowa膰 swoj膮 nieudolno艣膰 czy te偶 celowe dzia艂ania 鈥 uwa偶a Gojke, przedstawiaj膮c jednocze艣nie pomys艂 na naprawienie sytuacji.

鈥 Na dzie艅 dzisiejszy bardzo piln膮 potrzeb膮 jest powo艂anie instytucji rewizji nadzwyczajnej, 偶eby chroni膰 ludzi, kt贸rzy s膮 bezprawnie pokrzywdzeni. Urz臋dnicy w Polsce s膮 bezkarni. O tych sprawach, kt贸re s膮 kontrowersyjne, powinni wypowiada膰 si臋 ludzie niezale偶ni, by przywr贸ci膰 prawo i sprawiedliwo艣膰, bo opinia spo艂ecze艅stwa na temat wymiaru sprawiedliwo艣ci jest coraz gorsza.

Prawie 70 procent Polak贸w uwa偶a, 偶e te instytucje 藕le funkcjonuj膮, 偶e s膮 skorumpowane. A tak przecie偶 nie powinno by膰. W takiej instytucji powinni zasi膮艣膰 ludzie, kt贸rzy nie s膮 w 偶aden spos贸b powi膮zani z korporacjami prawniczymi. To powinni by膰 emerytowani s臋dziowie czy prokuratorzy albo pracownicy naukowi 鈥 proponuje Gojke.
- - -
* Niniejszy artyku艂 zosta艂 opublikowany w nr 32-33 tygodnika 鈥淣ajwy偶szy CZAS!鈥 z 2014 r.


--
General Skalski o zydach w UB :

"Rozanski, Zyd, kanalia najgorszego gatunku, razem z Brystigerowa, Fejginami, to wszystko (...) nie byli ludzie."

prof. PAN Krzysztof Jasiewicz o zydach :

"Zydow gubi brak umiaru we wszystkim i przekonanie, ze sa narodem
wybranym. Czuja sie oni upowaznieni do interpretowania wszystkiego,
takze doktryny katolickiej. Cokolwiek bysmy zrobili, i tak bedzie
poddane ich krytyce - za malo, ze zle, ze zbyt malo ofiarnie. W moim
najglebszym przekonaniu szkoda czasu na dialog z Zydami, bo on do
niczego nie prowadzi... Ludzi, ktorzy uzywaj膮 slow 'antysemita',
'antysemicki', nalezy traktowac jak ludzi niegodnych debaty, ktorzy
usiluja niszczyc innych, gdy brakuje argumentow merytorycznych. To oni
tworza mowe nienawisci".

Data: 2014-10-21 14:31:35
Autor: szklanynocnik
Zbrodnia w majestacie prawa
Ale taki model sprawowania wladzy wybrala se wiekszosc, demokracja
jak zwykle zwyciezyla.

Data: 2014-10-22 17:03:44
Autor: u2
Zbrodnia w majestacie prawa
W dniu 2014-10-21 o 23:31, szklanynocnik@gmail.com pisze:
Ale taki model sprawowania wladzy wybrala se wiekszosc, demokracja
jak zwykle zwyciezyla.



wal sie szczurku ma膰 kurwinie:)

--
General Skalski o zydach w UB :

"Rozanski, Zyd, kanalia najgorszego gatunku, razem z Brystigerowa, Fejginami, to wszystko (...) nie byli ludzie."

prof. PAN Krzysztof Jasiewicz o zydach :

"Zydow gubi brak umiaru we wszystkim i przekonanie, ze sa narodem
wybranym. Czuja sie oni upowaznieni do interpretowania wszystkiego,
takze doktryny katolickiej. Cokolwiek bysmy zrobili, i tak bedzie
poddane ich krytyce - za malo, ze zle, ze zbyt malo ofiarnie. W moim
najglebszym przekonaniu szkoda czasu na dialog z Zydami, bo on do
niczego nie prowadzi... Ludzi, ktorzy uzywaj膮 slow 'antysemita',
'antysemicki', nalezy traktowac jak ludzi niegodnych debaty, ktorzy
usiluja niszczyc innych, gdy brakuje argumentow merytorycznych. To oni
tworza mowe nienawisci".

Data: 2014-10-22 18:36:03
Autor: Stokrotka
Zbrodnia w majestacie prawa


鈥濸ost臋powanie s膮dowoadministracyjne, w kt贸rym zapad艂 przedmiotowy wyrok jest dotkni臋te kwalifikowan膮 wad膮 niewa偶no艣ci, albowiem w sk艂adzie s膮du orzekaj膮cego zasiadali s臋dziowie wy艂膮czeni od orzekania z mocy ustawy, tj. s臋dzia NSA Ma艂gorzata Tomaszewska (s臋dzia sprawozdawca) i s臋dzia NSA El偶bieta Rischka (przewodnicz膮cy sk艂adu orzekaj膮cego)鈥
鈥 napisa艂 w skardze radca prawny S艂awomir Surdy. A udzia艂 w sk艂adzie orzekaj膮cym s臋dziego wy艂膮czonego z mocy ustawy skutkuje niewa偶no艣ci膮 post臋powania s膮dowoadministracyjnego. 鈥 Okaza艂o si臋, 偶e zgodzie z artyku艂em 18 搂 1 pkt 6a Prawa o post臋powaniu przed s膮dami administracyjnymi  _____s臋dziowie, kt贸rzy do tej pory orzekali w danej
sprawie, z mocy ustawy nie mog膮 orzeka膰 w tej samej sprawie. _____
W rozprawie, kt贸ra mia艂a miejsce dzie艅 przed 艣mierci膮 pani Chojnackiej dw贸ch s臋dzi贸w nie by艂o w zwi膮zku z tym uprawnionych do orzekania, poniewa偶 wcze艣niej orzekali.
________
鈥 Na dzie艅 dzisiejszy bardzo piln膮 potrzeb膮 jest powo艂anie instytucji rewizji nadzwyczajnej, 偶eby chroni膰 ludzi, kt贸rzy s膮 bezprawnie pokrzywdzeni.

Bzdura, s膮dzi艂aby si臋 zamiast 17 razy, po raz 18.
Najlepiej towa偶ystwo prawnicze rozstszela膰,
w najlepszym wypadku, zamieni膰 s膮dy na wi臋zienia i zamkn膮膰 tam s臋dziuw.

--
http://ortografia.3-2-1.pl/ w zak艂adce 'inne' animacja dow贸d Tw Pitagorasa bez mno偶enia,
syntezator mowy Gdak i program dietetyczny Ananas.
(tekst bez: 贸, ch, rz i -ii) Ortografia to NAWYK, cz臋sto nielogiczny,
ktury ludzie oci臋偶ali umys艂owo, na偶ucaj膮 bezmy艣lnie nast臋pnym pokoleniom.

Zbrodnia w majestacie prawa

Nowy film z video.banzaj.pl wi阠ej »
Redmi 9A - recenzja bud縠towego smartfona