Grupy dyskusyjne   »   pl.soc.polityka   »   Żydzi, Hitler, Magadaskar

Żydzi, Hitler, Magadaskar

Data: 2009-09-12 09:00:33
Autor: mkarwan
Żydzi, Hitler, Magadaskar
(...)Stern uparcie wierzył, że jedynym ratunkiem przed narastającą katastrofą narodu żydowskiego w Europie jest koniec brytyjskiej dominacji na Bliskim Wschodzie.
Wiedział, że sami Żydzi ze swoimi słabymi siłami nie są wstanie pokonać Wielkiej Brytanii, dlatego oczekiwał od jej wrogów wsparcia.
We wrześniu 1940 roku wysłannicy grupy spotkali się z włoskim agentem w Jerozolimie.
Miało dojść do porozumienia, w wyniku którego Mussolini ustanowiłby państwo żydowskie w Palestynie w zamian za koordynację działań Yair z włoską armią, w momencie, w którym obszar ten zostałby zajęty przez wojska państw Osi.
Abraham Stern wysłał Naftalego Lubenczyka do Bejrutu, kontrolowanego wówczas przez rząd Vichy, by negocjować bezpośrednio z Osią.

Nie jest znany wynik tych rozmów, ale w styczniu 1941 roku Lubenczyk spotkał się z dwoma przedstawicielami Rzeszy Niemieckiej Rudolfem Rosenem i Otto von Hentigiem, przedstawicielami Departamentu Wschodniego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeszy.
Po wojnie kopia propozycji Sterna przymierza między jego ruchem a Trzecią Rzeszą została odkryta w dokumentach niemieckiej ambasady w Turcji.

Dokument z Ankary nosił nazwę: "Propozycja Narodowej Organizacji Wojskowej (Irgun Zvai Leumi) w sprawie rozwiązania kwestii żydowskiej w Europie i udziału Narodowej Organizacji Wojskowej w wojnie u boku Niemiec".

Dokument z Ankary datowany jest na 11 stycznia 1941. W tym miejscu Grupa Sterna uważała się za "prawdziwy" Irgun.

Grupa Sterna mówiła nazistom w tym dokumencie:
"Ewakuacja żydowskich mas z Europy jest warunkiem wstępnym dla rozwiązywania kwestii żydowskiej; ale możliwe jest to jedynie przez osadzenie tych mas w domu żydowskiej społeczności - Palestynie i ustanowienie żydowskiego państwa w jego historycznych granicach.

Narodowej Organizacji Wojskowej znajoma jest dobra wola niemieckiego rządu Rzeszy i jego stosunku do syjonistycznej działalności wewnątrz Rzeszy, oraz do syjonistycznych planów emigracji, wyraża ona opinię, że:

1. Istnieje wspólnota interesów w ustanawianiu Nowego Porządku w Europie w zgodzie z niemiecką koncepcją oraz prawdziwymi narodowymi pragnieniami żydowskiego ludu, ucieleśnionymi przez Narodową Organizację Wojskową.

2. Współpraca między Nowymi Niemcami a odnowionym narodem hebrajskim byłaby możliwa, jak i

3. ustanowienie historycznego żydowskiego państwa na narodowej i totalitarnej podstawie, związanego traktatem z Rzeszą Niemiecką, która byłaby zainteresowana w utrzymaniu i wzmocnieniu przyszłej niemieckiej pozycji na Bliskim Wschodzie.

Propozycje Narodowej Organizacji Wojskowej w Palestynie uwarunkowane są spełnieniem narodowych pragnień izraelskiego ruchu u boku Rzeszy Niemieckiej, oferuje ona [Narodowa Organizacja Wojskowa] aktywnie wziąć udział w wojnie po stronie Niemiec..." (7).

Na tym przykładzie można zauważyć związki Gangu Sterna z totalitarnymi ruchami w Europie pod względem ideologii.

Lubenczyk powiedział von Hentigowi, że jeśli naziści byliby niechętni wobec planów natychmiastowego ustanowienia syjonistycznego państwa w Palestynie, istnieje możliwość tymczasowej pracy nad planem madagaskarskim (8).

Dygnitarze Trzeciej Rzeszy sceptycznie odnosili się do tych propozycji, mimo to w grudniu 1941 roku, gdy Brytyjczycy zajęli Liban, Abraham Stern wysłał Natana Yalin-Mora, by skontaktował się z nazistami w neutralnej Turcji.
Został on zatrzymany w drodze przez Brytyjczyków.
więcej w http://www.adamkrawczyk.com/2-artykuly_04-04-12.html

Żydzi, Hitler, Magadaskar

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfona