Data: 2009-02-21 08:23:46 | |
Autor: PiotrMDC | |
kupujecie oleje na aukcjach w necie? np castrol magn atec 4l za 72zł :/ podejrzane????? | |
Witam,
kupujecie oleje na aukcjach w necie? cche zmienic olej na jakis dobry i wbilem w allegro np castrol magnatec i 4l sa za 72zł :/ czy to mozliwe zeby tak tanio byl?? czy spodziewac sie gowna w srodku?? niby faktury daja, super sprzedawcy, ale skoro wodke podrabiaja to dlaczego nie np taki olej... nie wiem czy warto kupic w necie od sprawdzonego sprzedawcy, czy dac 70zł wiecej i w sklepie kupowac???? pozdrawiam, piotr |
Data: 2009-02-21 16:29:31 | |
Autor: Seba | |
Witam, Tak. nie wiem czy warto kupic w necie od sprawdzonego sprzedawcy, czy Wybierz konkretnego (sprawdzonego) sprzedawce i po problemie. -- Pozdrawiam Sebastian S. |
Data: 2009-02-21 09:21:00 | |
Autor: arek.pp | |
2 razy kupowałem magnateki 5W40 (znajmy tez) od dostawców z Wrocławia
i Szczecinia i oleje są w porzadku. Po 2 latach i 30 kkm wszystko ok. Nie bede reklamowac sprzedawców, ale sa znani na Alledrogo. Olej, który miał dostawca z Wrocławia (TXT 5W40 w 1 litrówkach) zobaczyłem po raz pierwszy na półkach sklepowych w zeszłym roku w sklepie na Słowacji, wiec moze to prawda, ze sa to oleje zza granicy, a u nas Castrol konfekcjonuje olej z naszych rafinerii. |
Data: 2009-02-21 19:16:24 | |
Autor: Parker | |
kupujecie oleje na aukcjach w n ecie? np castrol magnatec 4l za 72zł : / podejrzane????? | |
Podrabiają świece NGK, sprzęgła SACHS, amortyzatory Bilstein więc czemu nie olej ? A jak Twój samochód odróżni czy masz Lotos czy Castrol ?
Witam, |
Data: 2009-02-21 19:46:50 | |
Autor: Max_P | |
kupujecie oleje na aukcjach w necie? np castrol magnatec 4l za 72zł :/ podejrzane????? | |
"PiotrMDC" <piotrmdc@gmail.com> wrote in message kupujecie oleje na aukcjach w necie? cche zmienic olej na jakis dobry Dobry olej to jest po 72 zł za 1 litr Max |
Data: 2009-02-21 20:42:42 | |
Autor: castrol | |
Max_P pisze:
Dobry olej to jest po 72 zł za 1 litr No ale kto mowi ze Castrol to dobry olej? ;) -- Pozdrawiam Jacek Kustra |
Data: 2009-02-21 21:25:16 | |
Autor: Alti | |
I co brandzlujesz się takim olejem? Ja ostatnio miałem do czynienia z olejem za bagatela 3000E/l (trzy tysiące Euro za 1 litr). I nie kupisz go taniej.... Wojtek |
Data: 2009-02-22 09:30:07 | |
Autor: lublex | |
Użytkownik "Alti" <alti71@gazeta.pl> napisał w wiadomości news:gnpnv5$74t$1inews.gazeta.pl... Ja ostatnio miałem do czynienia z olejem za bagatela 3000E/l (trzy tysiące Euro za 1 litr). I nie kupisz go taniej.... Ale to jest taki specialite de la mezon czy ma cena smakować? Bo jak zobaczyłem wosk do karoserii za 8000 PLN (2x200ml) to z tym woskiem raczej to drugie. pozdr lublex |
Data: 2009-02-22 10:37:10 | |
Autor: Alti | |
Jest tak specjalny że żaden inny olej nie ma szans wykonac pracy z jaką ten sobie radzi. Wojtek |
Data: 2009-02-22 17:46:06 | |
Autor: Max_P | |
"Alti" <alti71@gazeta.pl> wrote in message
Ja ostatnio miałem do czynienia z olejem za bagatela 3000E/l (trzy tysiące Euro za 1 litr). I nie kupisz go taniej.... Bajdurzysz Max |
Data: 2009-02-22 18:01:23 | |
Autor: Alti | |
Użytkownik "Max_P" <Max_P@xxl.pl> napisał w wiadomości news:gnrv3h$85g$1news.onet.pl... "Alti" <alti71@gazeta.pl> wrote in message Dlaczego? Wojtek |
Data: 2009-02-22 18:19:12 | |
Autor: Alti | |
Dodam że to, że komuś się nie mieści w pale taka cena nie zmienia faktu że taki olej jest (sam manipuowałem przy nim 2 tyg. temu) i jest wart każdego centa wydanego nań. Początkowo myślałem że komuś się zera pomyliły ale jak zrozumiałem jakie zadanie ma taki olej do spełnienia to nabrałem wyrozumiałości. Wojtek |
Data: 2009-02-22 19:06:17 | |
Autor: Max_P | |
"Alti" <alti71@gazeta.pl> wrote in message Dodam że to, że komuś się nie mieści w pale taka cena OK, szkoda czasu - dawaj tu nazwę, markę lub link do tego oleju Max |
Data: 2009-02-22 19:57:37 | |
Autor: Alti | |
Santovac 5P Ultra (nie mylić z Santovacem 5 który ma nieco niższe parametry). Olej do dyfuzyjnej pompy próżniowej. Wojtek |
Data: 2009-02-22 20:04:05 | |
Autor: Jarek \(Cobra\) Marecik | |
Użytkownik "Max_P" <Max_P@xxl.pl> napisał w wiadomości news:gns484$l51$1news.onet.pl... faktycznie, jakieś 1900 USD/0,5l co jest takiego w tym oleju ?? -- Jarek Marecik |
Data: 2009-02-22 20:14:08 | |
Autor: Alti | |
Użytkownik "Jarek (Cobra) Marecik" <lucky9999@wp.pl> napisał w wiadomości news:gns7j5$uqh$1news.onet.pl... "Alti" <alti71@gazeta.pl> wrote in message news:gns76j$8u9$1inews.gazeta.pl... Niemal zerowa prężność par a co za tym idzie możliwość uzyskiwania w pompach dyfuzyjnych ultra głębokiej próżni na poziomie poniżej 10^-8 bar. Do tego olej jest utrzymywany w temperaturze wrzenia non stop. Pompa która u nas chodziła na santovacu 5p pracowała 24h/d, 365dni w roku przez kilka lat. Olej po tym czasie nadal był idealnie przezroczysty i trzymał parametry. Wojtek ps. zasadza działania pompy: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pompa_pr%C3%B3%C5%BCniowa http://pl.wikipedia.org/wiki/Pompa_dyfuzyjna |
Data: 2009-02-22 20:05:51 | |
Autor: Seba | |
<ciach>
Olej po tym czasie nadal byl idealnie przezroczysty i trzymal Ciekawe czy odszczeka bajdurzenie. -- Pozdrawiam Sebastian S. |
Data: 2009-02-22 21:29:19 | |
Autor: Max_P | |
"Alti" <alti71@gazeta.pl> wrote in message Olej do dyfuzyjnej pompy próżniowej. Napisałem z 3 posty na darmo. Grupa jest samochodowa, PiorMDC pyta o olej do niczego innego niz do auta, a Ty wyskakujesz z olejem do pompy próżnowej ~%( Normalnie mnie rozwaliłeś. Nie chce mi się wiecej pisać, ale moja stara kupuje olejek na buzię w mikroflaszeczkach. Jakbym Ci napisał ile kosztuje taka flaszeczka, to ta Twoja oliwa to darmocha i tandeta. Max |
Data: 2009-02-23 00:37:03 | |
Autor: Alti | |
Widze że mocno Cię ubodło moje podśmiewanie z Twojej podjarki DOBRYM olejem za 72pln/l. Rozumiem, że tego dobre oleju używa, jak sam ją nazwałeś, Twoja stara w swoim aucie. Hmmm pewnie na tańszym oleju zatarłaby silnik w drodze do pracy.... Jak ja się cieszę, że żaden z pojazdów w mojej rodzinie nie ma takich wymagań (a niektóre kręca się do 13krpm). Wojtek |
Data: 2009-02-23 01:35:44 | |
Autor: On | |
Czyżby kolega Alti zaliczał Technikę Wysokich Prózni z p.Górskim ?
Data: 2009-02-23 01:52:34 | |
Autor: p47 | |
Użytkownik "On" <on@kto.to> napisał w wiadomości news:gnsr4g$m88$1atlantis.news.neostrada.pl... Czyżby kolega Alti zaliczał Technikę Wysokich Prózni z p.Górskim ? P. Górski to chyba przestał działac z 30 lat temu... p47 (co zdawał TWP u prof. Groszkowskiego jeszcze....) |
Data: 2009-02-23 17:00:06 | |
Autor: On | |
No 30 lat to może nie, ja zdawałem TWP wykłady w 1993, a potem lab.
Data: 2009-02-23 08:12:54 | |
Autor: Alti | |
Użytkownik "On" <on@kto.to> napisał w wiadomości news:gnsr4g$m88$1atlantis.news.neostrada.pl... Czyżby kolega Alti zaliczał Technikę Wysokich Prózni z p.Górskim ? Nie. Wojtek |
Data: 2009-02-23 18:27:09 | |
Autor: Max_P | |
"Alti" <alti71@gazeta.pl> wrote in message Hmmm pewnie na tańszym oleju zatarłaby silnik w drodze do pracy.... Głowa do góry, też się kiedyś dorobisz. Max |
Data: 2009-02-22 20:03:12 | |
Autor: Krzysiek Kielczewski | |
kupujecie oleje na aukcjach w necie? np castrol magnatec 4l za 72zĹ :/ podejrzane????? | |
On 2009-02-22, Alti <alti71@gazeta.pl> wrote:
Dodam że to, że komuś się nie mieści w pale taka cena nie zmienia faktu że taki olej jest (sam manipuowałem przy nim 2 tyg. temu) i jest wart każdego centa wydanego nań. Początkowo myślałem że komuś się zera pomyliły ale jak zrozumiałem jakie zadanie ma taki olej do spełnienia to nabrałem wyrozumiałości. To może wreszcie napiszesz coś więcej? Krzysiek Kiełczewski |
Data: 2009-02-22 18:37:13 | |
Autor: J.F. | |
On Sun, 22 Feb 2009 17:46:06 +0100, Max_P wrote:
"Alti" <alti71@gazeta.pl> wrote in message Dostarczysz rownie dobry taniej ? :-) J. |
Data: 2009-02-23 13:29:26 | |
Autor: Wild Root | |
W poście <gnphps$40l$1@news.onet.pl>
m.in. przeczytać można: Dobry olej to jest po 72 zł za 1 litr To mi w ASO leją jakieś syntetyczne byle co, bo wychodzi przeszło 2x taniej... Mobil 1 to się nazywa, ale ja się nie znam. :) -- Wild Root |
Data: 2009-02-23 18:24:51 | |
Autor: Max_P | |
-- -- - Original Message -- -- - From: "Wild Root" <root@localhost.localdomain> Newsgroups: pl.misc.samochody Sent: Monday, February 23, 2009 1:29 PM Subject: Re: kupujecie oleje na aukcjach w necie? np castrol magnatec 4l za 72zł :/ podejrzane????? W poście <gnphps$40l$1@news.onet.pl> Nie trzeba się znać, wystarczy 5 minut poszpereć w necie. No ale jak jest Ci obojętne co Ci leja w ASO - Twoja bryka, Twoja sprawa. Z Twoją oceną Mobila się zgadzam: - byle co. Max |